19 stycznia 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie, odbyła się impreza sportowa w ramach Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki. Celem akcji była promocja aktywności fizycznej wśród uczniów oraz popularyzacja piłki siatkowej. Otwarcia imprezy o godz. 9.00 dokonała    Dyrektor Szkoły Pani Edyta Zych. Wszystkim uczestnikom życzyła wspaniałej i bezpiecznej zabawy, zdrowej rywalizacji i sportowych sukcesów.

Imprezę rozpoczęliśmy zabawą integracyjną „Tańczymy labada”. Poruszając  się w rytmie utworu, wszyscy wykonywali ćwiczenia gimnastyczne.
       Następnie uczniowie klas I, IIa, IIb i III  przystąpili do wspólnej rozgrzewki, na którą złożyły się zabawy:
1.    „Walka kogutów”
2.    „Nie daj piłki berkowi”

Po rozgrzewce z zapałem przystąpiliśmy do gier i zabaw sportowych z wykorzystaniem piłki siatkowej.
        1.   Zabawa „ Berek siatkarski”
        2.   Konkurencja „Piłka nad sobą”
        3.   Konkurencja „ Odbicie piłki w półkolu”
        4.   Zabawa „ Wyścig piłek w kole”
        5.   Konkurencja „ Zbędne piłki”
        6.   Zabawa „ Traf do celu”

Na zakończenie uczniowie kl. IIb i III brali udział w grze „ Rzucanka siatkarska”.
        Kolejnym elementem imprezy był wewnątrzklasowy mecz piłki siatkowej uczniów klas IV- VI i międzyklasowy mecz uczniów klas I-III Gimnazjum . Najlepsze zespoły zostały nagrodzone dyplomami.
 Zmagania sportowe odbyły się w miłej atmosferze i były okazją do
wspaniałej zabawy i zdrowej rywalizacji.