W dniu 17.03.2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie w ramach Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego odbyła się impreza sportowa  związana  z tenisem stołowym.  Głównym celem tej imprezy było  wyrabianie zainteresowania tą dyscypliną sportową oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Imprezę rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas: I, IIa, IIb,III o godz. 9.00 ogólnorozwojową rozgrzewką na którą złożyły się ( marsz, bieg, przysiady, podskoki, skłony w przód itp).  Następnie przystąpiliśmy do kolejnych gier i zabaw oraz konkurencji sportowych związanych z tenisem stołowym.

1. Zabawa ożywiająca „Berek”
2. Podrzut i chwyt piłeczki w jedną ręką po wcześniejszym klaśnięciu w dłonie
3. Rzut o ścianę i chwyt
4. Rzut piłeczką do celu
5. Rzut piłeczką do ruchomego celu
6. Trzymanie piłeczki na rakietce-marsz po linii
7. Trzymanie piłeczki na rakietce-marsz po ławeczce
8. Spacer na czworakach z dmuchaniem piłeczki-kto najszybciej
Na zakończenie uczniowie podbijali piłeczkę-kto najwięcej. Po wyłonieniu najlepszych uczniów z poszczególnych klas  odbyły się rozgrywki indywidualne w podbijaniu piłeczki. Zwycięzcą w tej konkurencji okazał się uczeń klasy IIb.
Następnym elementem imprezy był międzyklasowy turniej tenisa stołowego. Wzięli w nim  udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum.  Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy.
Zabawy z piłeczką i rakietką  przyniosły uczestnikom imprezy wiele zabawy i miłych wrażeń.