akcja misyjna skan 1

,, Nie możemy zrobić nic wielkiego - za to małe rzeczy z wielką miłością’’ Matka Teresa z Kalkuty
Z tej okazji w dniu 8.02. 2018r. dzieci z klas młodszych zaprezentowały przedstawienie misyjne, w którym przybliżyły nam problemy, z jakimi borykają się miliony ludzi, w tym dzieci, mieszkających na różnych kontynentach a zwłaszcza na kontynencie afrykańskim. Uczennice starszych klas zajęły się zbiórką pieniędzy do skarbonek na terenie szkoły.

Uczniowie byli bardzo ofiarni. Niektórzy z niecierpliwością oczekiwali na moment, kiedy będą mogli pomóc misjonarzom dorzucając ,,swoją złotówkę’’. Dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się również kiermasz ciast zorganizowany w celu wsparcia akcji. W to działanie zaangażowali się rodzice, okazali duże zainteresowanie i życzliwość. Przepięknie wyglądające i smakowite swojskie wypieki przygotowane przez rodziców sprawiały, że nikogo nie trzeba było zachęcać do kupna. Na każdej przerwie ustawiała się długa kolejka, bo słodkości w ,, tłusty czwartek’’ nikt sobie nie żałował. Uczniowie naszej szkoły poprzez przygotowanie akcji i liczny w niej udział pokazali, że mają serca otwarte na potrzeby innych i zawsze są gotowi nieść pomoc bardziej potrzebującym.
Była to piękna odpowiedź naszych uczniów i nauczycieli na prośby polskich misjonarzy. W wyniku tegorocznej akcji zebraliśmy kwotę 850 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA POLSKA w Warszawie.