• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020

Przedszkole:

3 - latki: ,, Radosne dzieci Boże” AZ-01-01/10-KI-1/15

Autorzy: D. Kurpiński, J. Snopek, Wyd. Jedność,
Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 0-01/10, 9 VI 2010

4 – latki: ,, Świat dziecka Bożego” KI-02-01/10-KI-3/15
Autorzy: Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek , Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 0-01/10 9 VI 2010

5 – latki: ,, Spotkania dzieci Bożych’’ AZ-03-01/10-KI-2//15
Autorzy: Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek , Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 0-01/10 9 VI 2010

6 – latki (kl.0) ,, Kocham dobrego Boga” AZ-03-04/3-1
Red. E. Osewska, J. Stala, Wyd. Jedność
Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 0-04/3 26 III 2004

Szkoła podstawowa:
Klasa I: ,, Żyjemy w Bożym świecie” AZ 11-01/12-KI-1/12
Red. K. Mielnicki, E. Kondrak , Wyd. Jedność
Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 1-01/12 4 I 2012
Klasa II: ,,Idziemy do Jezusa” AZ-12-01/12-KI-3/12
Red. J. Czerkawski, E. Kondrak , Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 1-01/12 4 I 2012
Klasa III: ,, Jezus jest z nami” AZ-13-01/12-KI-4/13 podręcznik i zeszyt ćwiczeń
Red. J. Czerkawski, E. Kondrak , Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 1-01/12 4 I 2012
Klasa IV: ,, Miejsca pełne BOGActw” AZ-21-02/12-KI-1/12 podręcznik i zeszyt ćwiczeń
Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 2-02/12 30 V 2012
Klasa V: ,, Spotkania uBOGAcające” AZ-22-02/12-KI-1/13 podręcznik i zeszyt ćwiczeń
Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 2-02/12 30 V 2012


Klasa VI: ,, Tajemnice BOGAtego życia” AZ-23-02/12-KI-3/14 podręcznik i zeszyt ćwiczeń
Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wyd. Jedność
Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 2-02/12 30 V 2012

Klasa VII : ,, Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” AZ-31-01/13-KI-3/13
Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wyd. Jedność
Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 3-01/13 9 IV 2013

Klasa VIII : ,, Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” AZ-32-01/13-KI-4/14
Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Wyd. Jedność Nr programu i data zatwierdzenia: AZ - 3-01/13 9 IV 2013

SZANOWNI RODZICE

Informuję, że od dnia 10.04.2019r.
w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie
akcja strajkowa została zawieszona.
                                           Z poważaniem
                                           Edyta Zych
                   Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan, obchodzone już od II wieku. Jest także tryumfalnym świętem odradzającego się życia i wiosennej odnowy, a związane są z nim przeróżne zwyczaje i obrzędy.
Z okazji zbliżających się Świąt w dniu 5 kwietnia 2019r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Uczniowie klasy V opowiedzieli nam o wydarzeniach wspominanych w Wielkim Tygodniu rozpoczynającym się w Niedzielę Palmową, w którym najważniejszymi dniami są: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna. Każdy dzień Świętego Triduum upamiętnia jakieś wydarzenie z życia Jezusa Chrystusa. Przybliża nam tajemnicę Jego Męki i Śmierci oraz Zmartwychwstania.
Występ ubogacony był śpiewem pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, nawiązujących w swej treści do omawianych wydarzeń. Swój udział w przedstawieniu mieli również uczniowie klasy I i II, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przypomnieli o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych; o malowaniu pisanek, święceniu pokarmów, świątecznym śniadaniu, symbolice wielkanocnych potraw. Kolorowe stroje uczniów, wielkanocne dekoracje i wykonywane pieśni wprawiły wszystkich w wisenno świąteczny nastrój.
Na zakończenie przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Głos zabrała również pani Dyrektor, która podziękowała za przygotowanie występu i również złożyła wielkanocne życzenia.

28 lutego 2019r. po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała akcję misyjną ,,uCZYNek Wiary- rowery dla katechistów w Afryce”, której celem było wsparcie zakupu rowerów dla pomocników misjonarzy. Rowery są dla nich wielkim udogodnieniem, jednakże sami nie są w stanie się w nie zaopatrzyć. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiadają na prośbę polskich misjonarzy. 

Tegoroczna akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się w Tłusty Czwartek w formie kiermaszu ciast. W tym dniu jakoś szczególnie wszystkim rosły apetyty na przygotowane przez rodziców swojskie wypieki. Wybór ciast był bardzo duży a ich smaczny wygląd przyciągał nie tylko największych łasuchów, ale i tych, którzy na co dzień stronią od słodyczy. Z godziny na godzinę coraz szybciej znikały ze stołu pączki, faworki, serniki, oponki, murzynki i inne ,przekładańce” a nasze skarbonki stawały się coraz cięższe, bo przecież każdy uczeń chciał dorzucić swoją,, złotówkę’’. Wszystko to stało się możliwe dzięki życzliwości, przychylności i pomocy rodziców, którzy tak licznie się zaangażowali.
Uczniowie klas IV i V przygotowali z tej okazji inscenizację nawiązującą do celu akcji. Opowiedzieli o problemach rówieśników z krajów misyjnych i pracy misjonarzy. Występ przeplatany był piosenkami o tematyce misyjnej. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się w takie działania. Daje im to dużo radości i uwrażliwia na potrzeby innych.
W wyniku tegorocznej akcji misyjnej zebraliśmy kwotę 1170 zł 85 gr. Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA POLSKA w Warszawie.
To dzięki uczniom i rodzicom możemy realizować tę piękną misję w naszej szkole.

 KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ W POSTEPOWANIU REKRUTACYJNYM DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

UCHWAŁA NR IV/34/2019
RADY GMINY MICHAŁÓW
z dnia 25 stycznia 2019 r.

w sprawie ustalenia kryteriów oraz liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego, do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Michałów oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Pliki do pobrania
UCHWAŁA NR IV/34/2019 (213.73 KB)

http://www.michalow.pl/art,706,kryteria-brane-pod-uwage-w-postepowaniu-rekrutacyjnym-do-szkol-i-przedszkoli

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym

Zarządzenie Nr O.4.2019
Wójta Gminy Michałów
z dnia 25.01.2019r.

w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postepowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Michałów.

Pliki do pobrania
Zarządzenie Nr O.4.2019

http://www.michalow.pl/art,705,harmonogram-czynnosci-w-postepowaniu-rekrutacyjnym

    Czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie jest najpięknieszym czasem w całym roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt, uczniowie naszej skoły jak co roku wystawili Jasełka. 19 grudnia 2018r. cała społeczność uczniowska, zaproszeni goście oraz rodzice zgromadzili się w hali i z zaciekawieniem oczekiwali na występ,  w przygotowanie którego  zaangażowali się uczniowie klasy IV, VII, VIII, III gim. pod opieką nauczycieli pani katechetki Ewy Grędy i nauczycielki muzyki Anety Koselarz. W sześciu scenach aktorzy ukazali okoliczności przyjścia na ziemię Jezusa – Prawdziwej Miłości, której stale powinniśmy szukać w naszym życiu. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, wczuli się w odgrywane role a odpowiednie gesty i ruch na scenie sprawiły, że widzowie jeszcze bardziej poczuli swoisty klimat Bożego Narodzenia.

19 października 2018r.  odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa”.
    Przed zebraną na hali społecznością uczniowską wystąpili uczniowie klasy V i VI oraz chórek szkolny. W zaprezentowanym przedstawieniu wskazali na różne formy ojcostwa, z jakimi spotykamy się w życiu. Młodzi artyści skłonili widzów do refleksji nad tą wyjątkową wartością, jaką jest ojcostwo. Przypomnieli wypowiedzi Jana Pawła II dotyczące ojcostwa i rodziny, w których  podkreśla znaczenie kluczowego przykazania- ,,Czcij Ojca swego i Matkę swoją”. 

Występ był ubogacony różnymi piosenkami, nawiązującymi w swej treści do Ojcowskiej miłości Boga, wykonanymi przez szkolny zespół wokalny. Szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń Papieża- ,,Barka”, w której wykonanie włączyli się również widzowie.


16 października 2018 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Michałowie gościliśmy pracowników oddziału KRUS w Pińczowie, Pielęgniarkę, Funkcjonariusza  Komendy Policji oraz przedstawiciela Straży Pożarnej, którzy przeprowadzili edukację dla bezpieczeństwa uczniów klas I-III naszej szkoły oraz innych szkół podstawowych z terenu gminy Michałów. Tę niecodzienną uroczystość rozpoczęli adresaci spotkania, dzieci, którzy na tle przepięknej scenografii, w kolejnych odsłonach bajki ,,W Krusikowie jest bezpiecznie”, wcielając się w role bohaterów: bączka – Okruszka i pszczółki – Kruszynki pokazywali sytuacje niebezpieczne dla dzieci mieszkających na wsi, w trakcie prac polowych i na podwórku. Ukazując określone zachowania dzieci w różnych sytuacjach życiowych, jednocześnie przestrzegali swoich kolegów przed istniejącymi zagrożeniami w gospodarstwie rolnym. Następnie pani kierownik KRUS-u wskazywała sposoby zapobiegania tragediom w gospodarstwie rolnym. Przedstawiciel Straży omówił  zasady prawidłowego zachowania się w czasie pożaru lub wypadku, zwrócił uwagę na problem ulatniającego się tlenku węgla w zbliżającym się okresie grzewczym i zapoznał ze sposobem postępowania w przypadku takich zagrożeń.

  W piątek, 12 października  w naszej szkole, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z „Pasowaniem pierwszoklasistów na ucznia”.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Edyta Zych, która powitała licznie przybyłych gości oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki  z okazji ich święta. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne niezwykle przejęte i lekko stremowani    –pierwszoklasiści. Nasi milusińscy stanęli jednak na wysokości zadania i  dali niezwykły popis swoich umiejętności artystycznych.
 Po występach dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor dokonała pasowania każdego dziecka na ucznia. Na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia wszyscy nowo przyjęci w poczet szkoły otrzymali dyplom.                                                  
Kolejnym punktem programu były występy w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Artyści pięknie zaprezentowali się przed swoimi nauczycielami i gośćmi. Przedstawili program artystyczny, w którym złożyli podziękowania dla codziennej trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie swoje życzenia z okazji Dnia Nauczyciela dołączył też Wójt Gminy Michałów  

 ,,KOCHANE  PIERWSZAKI”
       18 września 2018 r. Pierwszaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Michałowie tradycyjnie już wzięli udział w XI edycji przedsięwzięcia edukacyjno ‐ profilaktycznego „Kochane Pierwszaki” zorganizowanego w tym roku w Hali Legionów w Kielcach. Celem przedsięwzięcia było  zapoznanie  pierwszoklasistów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  uświadomienie im zagrożeń i skutków nieprzemyślanych zachowań oraz wypadków drogowych.      

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI W RAMACH PROGRAMU PREWENCYJNO – EDUKACYJNEGO
W tym roku szkolnym po raz kolejny podejmujemy działania w ramach programu prewencyjno – edukacyjnego ,,Raz, dwa, trzy –  bądź bezpieczny i Ty”, które rozpoczęliśmy od spotkania wszystkich uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Policji.
Jesień, to okres w którym na naszych drogach panuje wzmożony ruch, ze względu na liczne prace polowe rolników, to okres gdzie szybko zapada zmrok,  dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniach i tornistrach dzieci.
Pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu się podczas oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Uczulał uczniów na ostrożność podczas kontaktów z nieznajomymi.

 

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka. Sieć ta promuje czytelnictwo za pośrednictwem najnowszej akcji ,,Gang Słodziaków”, w ramach której chce zachęcić dorosłych, by codziennie czytali dzieciom, a my jej w tym pomożemy. Wspólnym celem  akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Moda na codzienne czytanie została zainicjowana konkursem pięknego czytania przez dobrze czytających uczniów klas I-III. Pretekstem do tego była niezwykła książka „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowiadająca o przygodach sympatycznej paczki przyjaciół z leśnej polany.   Nagrodami dla zwycięzców konkursu były oczywiście Słodziaki – Pluszaki. Nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie czytają dzieciom książki na zajęciach dodatkowych. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, którzy w ten sposób rozwijają swoją pasję czytania. Uczniowie z kolei przenoszą modę na codzienne czytanie do domu, za co dziecko otrzymuje naklejkę Słodziaka oczywiście.

https://www.google.pl/search?q=gang+s%C5%82odziak%C3%B3w&tbm=isch&tbs=rimg

 Witajcie w nowym roku szkolnym 2018/2019

 • efs.gif
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • wosp.gif