W  dniu 16.11.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Gimnazjum. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, nauczyciele na czele z Pania Dyrektor Edytą Zych oraz rodzice uczniów. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: delegowana przez pana Wójta Gminy Michałów pani Agnieszka Bochen oraz ksiądz proboszcz Sławomir Olszewski.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Gajda. Uczniowie klasy pierwszej gimnazjum zaprezentowali przygotowaną część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni Anety Koselarz. Po części oficjalnej uczniowie klasy II gimnazjum przeprowadzili otrzęsiny dla swoich młodszych kolegów, by wprowadzić ich w brać gimnazjalną. Motywem przewodnim tegorocznych otrzesin byli Indianie. Scenariusz uczniowie opracowali kierunkiem wychowawczyni Anny Stępień  - Buczak, a dekoracje wykonali na zajęciach artystycznych.Wszyscy świetnie sie bawili. Na koniec uczniowie klasy II złożyli życzenia uczniom klas pierwszych  oraz wręczyli upominki. Po akademii uczniowie klas I wraz z zaproszonymi uczniami klasy II udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów, którzy oficjalnie zostali przyjęci do braci gimnazjalej z wszystkimi prawami i obowiązkami.