Szanowni Rodzice i Opiekunowie!!!
W związku z działaniami w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej sytuacji pojawienia się w niektórych krajach przypadków zachorowań na koronawirusa, uwzględniając Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej:
    • Informuję, że w budynku szkoły i przedszkola, w widocznym miejscu umieszczono instrukcje dotyczącą mycia rąk.
    • Zwracam się do Państwa z prośbą  abyście nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.
    • Jeśli Państwo i Państwa Dziecko nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
    • Jeśli Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
    • Rodzicowi dziecka do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
    • Proszę  na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
    • W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych–
      tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
                                                                                                         Edyta Zych
                                                                      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie