Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również i w tym roku 21 grudnia 2023r. społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Tegoroczny występ przygotowali uczniowie kasy IV. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka częściowo miały formę wywiadu z uczestnikami tamtych wydarzeń. Odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dziennikarzy podążającym do Betlejem pasterzom i królom potwierdzały ich głęboką wiarę w to, że nowonarodzone dziecię jest prawdziwym Bogiem, zapowiedzianym Mesjaszem. Poszczególne sceny spektaklu przeplatane były śpiewem licznych kolęd i pastorałek. Uczniowie podczas występu wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, wokalnymi. Swoje umiejętności muzyczne prezentowali wykonując kolędy na różnych instrumentach ( flety, gitara, saksofon). Występ był dużym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało ciepło przyjęte i nagrodzone brawami. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Edyta Zych, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Wójt Gminy Michałów p. Bogusław Kowalczyk.