27 marca 2024r. w przedświąteczną środę odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony wydarzeniom Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy. Występ przygotowany został przez uczniów klasy VI. Przypomnieli oni swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które doprowadziły do naszego zbawienia. Męka , śmierć i zmartwychwstanie Jezusa stanowią centrum życia chrześcijańskiego. Zaprezentowane przez uczniów scenki, wyrecytowane wiersze i opowiedziane wydarzenia wyjaśniły i przybliżyły wszystkim pochodzenie i znaczenie zwyczajów świątecznych związanych z najważniejszymi Świętami w roku. Piękne wykonanie pieśni wielkopostno – wielkanocnych sprawiło, że po raz kolejny odkryliśmy tajemnicę zmartwychwstania i śmierci. Zaangażowanie chóru szkolnego i solistek podczas występu napawało nas wszystkich wzruszeniem i radością. Na zakończenie pani dyrektor Edyta Zych podziękowała artystom za przedstawienie i złożyła życzenia wielkanocne.