• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE  
    Oferta edukacyjna naszej szkoły umożliwia uczniom udział w różnorodnych pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Zainteresowane aktywnością ruchową dzieci w ramach zajęć SKS i UKS "Naprzód", doskonalą technikę i taktykę gier zespołowych, poznają nowe dyscypliny sportu np. badminton, który od 2011 roku staje się coraz bardziej popularny w naszej szkole.
Znając zainteresowania i predyspozycje uczniów oraz warunki jakimi dysponuje placówka stworzono im możliwość rozwijania i doskonalenia umiejętności gry w tenisa stołowego, piłkę nożną, badmintona. Uczestnictwo w zajęciach zaowocowało sukcesami.

 

1. CZAS NA PŁYWANIE

Dzięki finansom Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych   zorganizowano dla uczniów zajęcia pozalekcyjne na basenie"Delfinek" w Pińczowie. Nauka pływania, aktywny wypoczynek, poznawanie zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, to cele organizowanych zajęć.  Wyjazdy organizowane są cyklicznie, a uczniowie chętnie biorą w nich udział. Biorąc pod uwagę zbliżające się wakacje i czas radosnego pluskania w upalne, letnie dni -warto brać udział w tych zajęciach.

 

 

2. MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ SPORTOWY

W dniu 24.01.2014r. na sali gimnastycznej odbył się Międzyklasowy Turniej Sportowy. Turniej przygotowany i przeprowadzony został przez nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców klas. Drużyny tworzyli wszyscy uczniowie klas IV-VI. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Po przeliczeniu wszystkich punktów Jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła klasa V, drugie miejsce klasa VI a trzecie miejsce przypadło klasie IV. Taka forma aktywności fizycznej stwarza okazję do zdrowej rywalizacji, sprawdzenia sprawności fizycznej i dobrej zabawy.

 

 

3. ZAJĘCIA TANECZNE

 

Zespół taneczny "Promyczek" to nasza chluba i duma. Dzieci pod czujnym okiem Pani Beaty Tracz ćwiczą różnorodne układy taneczne. Zdobyte umiejętności prezentują na różnych imprezach na poziomie gminnym i powiatowym. 22 siepnia 2013r. Zespół prezentował swoje umiejętności na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej na Rynku Głównym w Krakowie.


Scenariusz zajęć tanecznch "Krakowiak"


Na zaproszenie Urzędu Miasta w Pińczowie, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój dorobek artystyczny w ramach przedsięwzięcia „Głośno o Pińczowie na Rynku w Krakowie”. Jednym z najchętniej oglądanych tańców jest „Krakowiak”. W dniu 22 stycznia 2014r. na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka członkowie Zespołu "Promyczek" zaprezentowali taniec "Krakowiak".

Gracja ruchów, zwinność, lekkość, perfekcyjnie wykonane taneczne układy to miesiące wytężonej pracy. Zachwyt, w jaki wprawiają widzów występy dzieci, świadczy o tym że wysiłek jest tego warty.

 

4. TENIS STOŁOWY

W dniu 28.01.2014r. uczniowie: Paluch Łukasz, Zabiegło Jakub, Krzysztofik Wiktoria, Cichońska Wiktoria  wzięli udział w Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym, w których  dziewczęta zajęły I miejce.  W dniu 30.01.2014 r. Wiktoria Krzysztofik  i Wiktoria Cichońska  na Zawodach Powiatowych zajęły II miejsce i awansowały do Półfinałów Wojewódzkich.

 

 

 

 

5. BADMINTON

Badminton jest popularny zarówno wśród chłopców jak i wśród dziewcząt. Treningi sprawiają im dużo radości a zdobyte nowe umiejętności wiele satysfakcji. Gra jest doskonałą formą aktywnego  spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie zachęcają swoich bliskich do wspólnej gry.

 

 

 

 

6. PIŁKA NOŻNA

Popularną dyscypliną sportową wśród naszych uczniów jest piłka nożna. Na zajęciach uczniowie wykazują się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Efektami ich wytrwałości systematycznych  ćwiczeń są sukcesy odnoszone na zawodach:
-2.09.2014r. uczniowie wzięli  udział w IV Turnieju Piłki Nożnej Premiera Donalda Tuska "ORLIK 2013", w którym zajęli II miejsce;
-14.03.2014 r. uczniowie klasy III oraz IV- V wzięli udział wXIV Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka Na Stadiony O Puchar Tymbarku"-Mistrzostwa U-10 i U-12 dla chłopców i dziewcząt. Uczniowie kl. IV – V zajęli II miejsce.

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • wosp.gif