• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

 Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 2/2024
Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie
w sprawie Standardów Ochrony Małoletnich - wersja skrócona 

Standardy Ochrony Małoletnich

Załączniki do Standardów Ochrony Małoletnich

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny do Samorządowego Przedszkola w Michałowie / Oddziału Przedszkolnego w SSP w Michałowie.  Dyżur w dniach 12.08.2024r – 25.08.2024r w godzinach 7:00 – 16:00.

Druk

 

  Dnia 21 maja 2024 r. klasa VI wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej z Kielc w ramach programu edukacyjno-obronnego "Edukacja z wojskiem". Trzygodzinne warsztaty miały na celu popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie chętnie włączyli się do współpracy, wykonywali przygotowane zadania i dowiedzieli się wielu informacji, o które mogli zapytać prowadzących.

 

 27 marca 2024r. w przedświąteczną środę odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony wydarzeniom Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy. Występ przygotowany został przez uczniów klasy VI. Przypomnieli oni swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które doprowadziły do naszego zbawienia. Męka , śmierć i zmartwychwstanie Jezusa stanowią centrum życia chrześcijańskiego. Zaprezentowane przez uczniów scenki, wyrecytowane wiersze i opowiedziane wydarzenia wyjaśniły i przybliżyły wszystkim pochodzenie i znaczenie zwyczajów świątecznych związanych z najważniejszymi Świętami w roku. Piękne wykonanie pieśni wielkopostno – wielkanocnych sprawiło, że po raz kolejny odkryliśmy tajemnicę zmartwychwstania i śmierci. Zaangażowanie chóru szkolnego i solistek podczas występu napawało nas wszystkich wzruszeniem i radością. Na zakończenie pani dyrektor Edyta Zych podziękowała artystom za przedstawienie i złożyła życzenia wielkanocne.

 

 Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również i w tym roku 21 grudnia 2023r. społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Tegoroczny występ przygotowali uczniowie kasy IV. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka częściowo miały formę wywiadu z uczestnikami tamtych wydarzeń. Odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dziennikarzy podążającym do Betlejem pasterzom i królom potwierdzały ich głęboką wiarę w to, że nowonarodzone dziecię jest prawdziwym Bogiem, zapowiedzianym Mesjaszem. Poszczególne sceny spektaklu przeplatane były śpiewem licznych kolęd i pastorałek. Uczniowie podczas występu wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, wokalnymi. Swoje umiejętności muzyczne prezentowali wykonując kolędy na różnych instrumentach ( flety, gitara, saksofon). Występ był dużym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało ciepło przyjęte i nagrodzone brawami. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Edyta Zych, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Wójt Gminy Michałów p. Bogusław Kowalczyk.

 

8 lutego 2024r. po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja misyjna uCZYNek wiary – rowery da katechistów w Afryce. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie zakupu rowerów dla pomocników misjonarzy, aby ułatwić im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Tradycyjnie, już od kilku lat organizujemy kiermasz ciast aby uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczyć na wskazany cel. Z roku na rok nasza akcja nabiera tempa i rozrasta się, a to głównie dzięki naszym Rodzicom, którzy coraz liczniej angażują się w przygotowanie przepysznych ciast i słodkości. A ponieważ odbywa się ona zawsze w tłusty czwartek, to chętnych na swojskie wypieki zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie brakowało. Akcję rozpoczął występ uczniów klasy V. Zaprezentowali oni program artystyczny, w którym przybliżyli nam problemy, z jakimi borykają się miliony ludzi, w tym dzieci, mieszkających na różnych kontynentach a zwłaszcza na kontynencie afrykańskim. Występ ubogacony był różnorodnymi piosenkami o tematyce misyjnej w wykonaniu chórku szkolnego.
W wyniku tegorocznej akcji misyjnej zebraliśmy 1916zł 90gr.
Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska w Warszawie.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg akcji, uczniom a przede wszystkim Rodzicom za przygotowanie ciast serdecznie
DZIĘKUJEMY!

Potwierdzenie wpłaty 

Zarządzenie Nr O.1.2024
Wójta Gminy Michałów
z dnia 12.01.2024r.

w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Michałów

Zarządzenie Nr O.1.2024 Wójta Gminy Michałów dnia 12.01.2024r.

 Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej 

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA  -  SZKOŁA PODSTAWOWA

Wniosek o przyjęcie do przedszkola-oddziału przedszkolnego 

Deklaracja potwierdzenia woli przyjęcia- przedszkole

 

Wojewódzka Komisja Konkursowa "Cyfrowe Łamigłówki" dokonała oceny zgłoszonych prac konkursowych i zakwalifikowała do finału 10 uczniów w kategorii I (klasy IV–VIII szkoła podstawowa) oraz 10 uczniów w kategorii II (szkoła ponadpodstawowa).

W tegorocznym konkursie informatycznym brali udział również nasi uczniowie klasy VI: Michał Śliwa, Damian Grosicki, Oliwier Poliwczak. Michał Śliwa po raz kolejny został zakwalifikowany do 10 Finalistów tegorocznego konkursu i będzie walczył o tytuł laureata. Ogromne GRATULACJE!

Wyniki Wojewódzkiej Komisji Konkursowej konkursu „Cyfrowe łamigłówki" - ŚCDN Kielce - Portal gov.pl (samorzad.gov.pl)

Final — OneDrive (sharepoint.com)

 W październiku i listopadzie uczniowie klas IV – VIII przystąpili do ogólnopolskiej kampanii "BohaterON w Twojej Szkole" mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W klasie czwartej IV1, IV2, IV3, piątej V1, V2, V3, V4, szóstej VI1, VI2, VI3, VI4 przeprowadzono lekcje z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”. którego bohaterką jest 11 – letnia Janka mieszkająca – w czasach II wojny światowej – w Warszawie przy ulicy Złotej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, uczniowie mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Później odpowiadali na zadane pytania zgodnie z opracowanym przez zespół BohaterON scenariuszem.
W klasie siódmej VII1, VII2, VII3,VII4, VII5, VII6, VII7, VII8 i ósmej VIII1, VIII2, VIII3, VIII4, VIII5

 

 Podczas wycieczki do ośrodka w Umianowicach 2023.10.04 i udziału w warsztatach edukacyjnych pn. "Restrukturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy" dowiedzieliśmy się o obszarach cennych przyrodniczo oraz chronionych gatunkach roślin, zwierząt i grzybów ponidzia. Edukatorzy starali się podnieść świadomość ekologiczną uczniów w zakresie występujących zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz ich skutków dla przyrody. Zwracali również uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia rzek, jezior i mórz oraz zachęcali do większej troski o zasoby wody naszej planety.  Kształtowali właściwe postawy młodego człowieka wobec przyrody, aby jeszcze na wiele lat  cieszyć się bioróżnorodnością miejsca, w którym żyjemy - pieknego ponidzia. 

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • n1.jpg
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • plakat22---Kopia.jpg
 • tablica_01.jpg
 • wosp.gif