• kamien.jpg
  • panorama.jpg
  • plac_zabaw.jpg
  • szkola.jpg
  • szkola2.jpg
  • szkola3.jpg
  • szkola5.jpg

 

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

 

 W roku szkolnym 2024/2025 został ogłoszony konkurs programistyczny nowej wersji „Cyfrowe łamigłówki”. Michał Śliwa w tegorocznym konkursie otrzymał  tytuł II laureata. Jesteśmy dumni GRATULUJEMY !!!

Konkurs przeprowadzony został dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. 

Tematem prac konkursowych w kategorii I było wykonanie w jednej z czterech aplikacji do wyboru: Genially, Canva, Mentimeter lub Scratch 3.0, multimedialnej prezentacji w postaci gry lub pokoju zagadek na temat: „Szkoła moich marzeń”; natomiast w kategorii II należało wykonać w jednej z czterech aplikacji do wyboru: Genially, Canva, Mentimeter lub Scratch 3.0 multimedialnej prezentacji w postaci gry lub pokoju zagadek na temat: „Polska mój dom, moja ojczyzna”

Ważnym celem konkursu „Cyfrowe łamigłówki” jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach naszego województwa.

Cele Konkursu

  • Podniesienie świadomości znaczenia i rangi informatyki w życiu zawodowym i społecznym;
  • Upowszechnienie i propagowanie algorytmicznych rozwiązań w szkołach województwa świętokrzyskiego
  • Zwiększenie zainteresowania uczniów wykorzystaniem kompetencji informatycznych służących tworzeniu rozwiązań dla prezentacji pracy;
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej

Lista Laureatów Kategoria I konkursu "Cyfrowe Łamigłówki".

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto, które obchodzone jest na świecie 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Pluszowy miś to symbol szczęśliwego dzieciństwa. W tym dniu wraz z Kubusiem Puchatkiem odwiedziliśmy przedszkolaków z Michałowa .
Podczas spotkania dzieci poznały historię pluszowej Przytulanki, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, poznały misiowych bohaterów bajek i bajeczek, brały też udział w ciekawych zabawach ruchowych.
Ten dzień przyniósł dzieciom mnóstwo uśmiechu, radości i zabawy. Był także wspaniałą lekcją o przyjaźni i emocjach. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten szczególny dzień!

Recykling Art Ponidzia - Powiat Pińczowski

  

 "Recykling Art Ponidzia" Wystawa dzieł sztuki - Powiat Pińczowski

22 listopada w Powiatowym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie odbyło się otwarcie wystaw dzieł z projektu “Recykling Art Ponidzia” w trzech kategoriach:

“Sztuka Recyklingu Dużej Formy”,
“Sztuka Recyklingu Małej Formy”,
“Recykling w Sztuce Użytkowej”.

Uczestniczyliśmy i my. Liczne prace naszych uczniów prezentowanych było na wystawie. Cieszyły się one zainteresowaniem i uznaniem gości odwiedzających wystawę. 

Finał projektu "Recykling Art Ponidzia" za nami! - Powiat Pińczowski

30 listopada w Powiatowym Ośrodku Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji odbyło się ostatnie wydarzenie, związane z projektem w ramach KPO pn. “Recykling Art Ponidzia”, który był realizowany od października.

Był pokaz mody, były owacje, były gratulacje, były tańce i śpiewy. Uczennice naszej szkoly również prezentowały się jako modelki na recyklingowym wybiegu: Alicja Strączkiewicz, Julia Więckowska, Emilia Mucha i Oliwia Kula. Dziewczeta prezętowały się wspaniale. BRAWO! 

  Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Podróże z klasą”

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Podróże z klasą” Gmina Michałów pozyskała dofinansowanie w wysokości 48 540,00 zł na organizację 2 wycieczek szkolnych dla uczniów następujących szkół:

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie – klasy VII-VIII

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Sędowicach - klasy VII-VIII

Wkład własny finansowy w wysokości 330,00 zostanie zapewniony z wpłat rodziców.

 

Witajcie drodzy Uczniowie w nowym roku szkolnym!

W dniu 2 września uroczyście został rozpoczęty rok szkolny 2024/2025.  Pani Edyta Zych Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie powitała radośnie przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na uroczystm rozpoczęciu roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili Pan Bogusław Kowalczyk Wójt Gminy Michałów i Ksiądz Proboszcz Parafii Michałów Sławomir Olszewski. Na twarzach uczniów widać było uśmiech więc chyba tęskniki za szkołą. W tym dniu również złożyli Ślubowanie uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej. Pierszoklasiści byli uśmiechnięci choć lekko wystraszeni, a w oczach rodziców widać było przejęcie. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Każdy uczeń przypieczętował treść ślubowania własnym odbiciem linii papilarnych w obecności wychowawczyni Pani Anny Golik. Na uroczystość przybyła także Pani Anita Koniusz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, która złożyła uczniom i ich rodzicom życzenia na rozpoczęcie ścieżki edukacyjnej. Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie upominki na dobry start. Rodzice uczniów również postarali się o wyprawkę dla swoich dzieci. Uczniowie byli szczęśliwi z przyjęcia do grona uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie. Życzymy im POWODZENIA i SUKCESÓW.

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny do Samorządowego Przedszkola w Michałowie / Oddziału Przedszkolnego w SSP w Michałowie.  Dyżur w dniach 12.08.2024r – 25.08.2024r w godzinach 7:00 – 16:00.

Druk

 

  Dnia 21 maja 2024 r. klasa VI wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej z Kielc w ramach programu edukacyjno-obronnego "Edukacja z wojskiem". Trzygodzinne warsztaty miały na celu popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie chętnie włączyli się do współpracy, wykonywali przygotowane zadania i dowiedzieli się wielu informacji, o które mogli zapytać prowadzących.

 

 27 marca 2024r. w przedświąteczną środę odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony wydarzeniom Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy. Występ przygotowany został przez uczniów klasy VI. Przypomnieli oni swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które doprowadziły do naszego zbawienia. Męka , śmierć i zmartwychwstanie Jezusa stanowią centrum życia chrześcijańskiego. Zaprezentowane przez uczniów scenki, wyrecytowane wiersze i opowiedziane wydarzenia wyjaśniły i przybliżyły wszystkim pochodzenie i znaczenie zwyczajów świątecznych związanych z najważniejszymi Świętami w roku. Piękne wykonanie pieśni wielkopostno – wielkanocnych sprawiło, że po raz kolejny odkryliśmy tajemnicę zmartwychwstania i śmierci. Zaangażowanie chóru szkolnego i solistek podczas występu napawało nas wszystkich wzruszeniem i radością. Na zakończenie pani dyrektor Edyta Zych podziękowała artystom za przedstawienie i złożyła życzenia wielkanocne.

 

8 lutego 2024r. po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja misyjna uCZYNek wiary – rowery da katechistów w Afryce. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie zakupu rowerów dla pomocników misjonarzy, aby ułatwić im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Tradycyjnie, już od kilku lat organizujemy kiermasz ciast aby uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczyć na wskazany cel. Z roku na rok nasza akcja nabiera tempa i rozrasta się, a to głównie dzięki naszym Rodzicom, którzy coraz liczniej angażują się w przygotowanie przepysznych ciast i słodkości. A ponieważ odbywa się ona zawsze w tłusty czwartek, to chętnych na swojskie wypieki zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie brakowało. Akcję rozpoczął występ uczniów klasy V. Zaprezentowali oni program artystyczny, w którym przybliżyli nam problemy, z jakimi borykają się miliony ludzi, w tym dzieci, mieszkających na różnych kontynentach a zwłaszcza na kontynencie afrykańskim. Występ ubogacony był różnorodnymi piosenkami o tematyce misyjnej w wykonaniu chórku szkolnego.
W wyniku tegorocznej akcji misyjnej zebraliśmy 1916zł 90gr.
Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska w Warszawie.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg akcji, uczniom a przede wszystkim Rodzicom za przygotowanie ciast serdecznie
DZIĘKUJEMY!

Potwierdzenie wpłaty 

Zarządzenie Nr O.1.2024
Wójta Gminy Michałów
z dnia 12.01.2024r.

w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Michałów

Zarządzenie Nr O.1.2024 Wójta Gminy Michałów dnia 12.01.2024r.

 Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej 

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA  -  SZKOŁA PODSTAWOWA

Wniosek o przyjęcie do przedszkola-oddziału przedszkolnego 

Deklaracja potwierdzenia woli przyjęcia- przedszkole

 Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 2/2024
Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie
w sprawie Standardów Ochrony Małoletnich 

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W MICHAŁOWIE

MICHAŁÓW 2024 r.
Akty prawne na podstawie, których oparte są Standardy Ochrony Małoletnich w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie:

1) Ustawa z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1304 ze zm.);
2) Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 1606);
3) Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1249);
4) Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (t. j. Dz. U z 2022 r. poz. 1138 ze zm.);
5) Konwencja o Prawach Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych z dnia 20 listopada 1089 r. (t. j. Dz. U. z 1991 Nr 120 poz. 526 ze zm.);
6) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia z dnia 6 września 2023 r. w sprawie procedury "Niebieska Karta" oraz wzorów formularzy "Niebieska Karta" (Dz. U. z 2023 r. poz. 1870).

ROZDZIAŁ 1
PODSTAWOWE TERMINY

 

 Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również i w tym roku 21 grudnia 2023r. społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Tegoroczny występ przygotowali uczniowie kasy IV. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenerii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka częściowo miały formę wywiadu z uczestnikami tamtych wydarzeń. Odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dziennikarzy podążającym do Betlejem pasterzom i królom potwierdzały ich głęboką wiarę w to, że nowonarodzone dziecię jest prawdziwym Bogiem, zapowiedzianym Mesjaszem. Poszczególne sceny spektaklu przeplatane były śpiewem licznych kolęd i pastorałek. Uczniowie podczas występu wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, wokalnymi. Swoje umiejętności muzyczne prezentowali wykonując kolędy na różnych instrumentach ( flety, gitara, saksofon). Występ był dużym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało ciepło przyjęte i nagrodzone brawami. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Edyta Zych, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Wójt Gminy Michałów p. Bogusław Kowalczyk.

 

Wojewódzka Komisja Konkursowa "Cyfrowe Łamigłówki" dokonała oceny zgłoszonych prac konkursowych i zakwalifikowała do finału 10 uczniów w kategorii I (klasy IV–VIII szkoła podstawowa) oraz 10 uczniów w kategorii II (szkoła ponadpodstawowa).

W tegorocznym konkursie informatycznym brali udział również nasi uczniowie klasy VI: Michał Śliwa, Damian Grosicki, Oliwier Poliwczak. Michał Śliwa po raz kolejny został zakwalifikowany do 10 Finalistów tegorocznego konkursu i będzie walczył o tytuł laureata. Ogromne GRATULACJE!

Wyniki Wojewódzkiej Komisji Konkursowej konkursu „Cyfrowe łamigłówki" - ŚCDN Kielce - Portal gov.pl (samorzad.gov.pl)

Final — OneDrive (sharepoint.com)

 W październiku i listopadzie uczniowie klas IV – VIII przystąpili do ogólnopolskiej kampanii "BohaterON w Twojej Szkole" mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W klasie czwartej IV1, IV2, IV3, piątej V1, V2, V3, V4, szóstej VI1, VI2, VI3, VI4 przeprowadzono lekcje z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”. którego bohaterką jest 11 – letnia Janka mieszkająca – w czasach II wojny światowej – w Warszawie przy ulicy Złotej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, uczniowie mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Później odpowiadali na zadane pytania zgodnie z opracowanym przez zespół BohaterON scenariuszem.
W klasie siódmej VII1, VII2, VII3,VII4, VII5, VII6, VII7, VII8 i ósmej VIII1, VIII2, VIII3, VIII4, VIII5

 

 Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole zapanował odświętny nastrój. Sale lekcyjne, korytarze ozdobione zostały w barwy narodowe i gazetki upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Młodsi uczniowie wykonali kotyliony narodowe.
10 listopada uczniowie podczas akademii o godz. 11.11 wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklu pt. „Orlątko” przygotowany przez Warszawski Teatr Edukacyjny.
Upamiętniając corocznie Narodowe Święto Niepodległości składamy hołd tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce.

 

W niu 07 listopada 2023r gościliśmy w naszej szkole pana Adama Kocerbę - muzyka ludowego, dokumentalistę i animatora folkloru muzycznego z Działoszyc. Prezentacja instrumentów muzycznych kielecczyzny, które pochodziły nawet z połowy XX wieku zrobiły na uczniach duże wrażenie. Uczniowie wsłuchani byli w opowieści, jak to dawniej muzykowano na wsiach kieleckich. Poznali na żywo instrumenty, które wchodziły w skład kapel ludowych naszego regionu. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historię poszczególnych instrummentów i kto na nich grywał. Mogliśmy poznać historię muzykowania ludowego na naszej ziemi świętokrzyskiej a szczególnie ponidzia. Dziękujemy Panu Adamowi za bardzo ciekawą prelekcję, prezentację  i grę na instrumentach. 

 

 6 listopada 2023r. w naszej szkole mogliśmy poczuć się jak w bajce. To wszystko za sprawą obchodów "Dnia postaci z bajek". Na korytarzach można było spotkać postaci z wielu znanych bajek. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Począwszy od przedszkolaków aż po uczniów klasy VIII. wszyscy chcieli poczuć się w tym dniu jak w bajce i z tej bajki. 

 

 

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. To przedsięwzięcie odbywa się w październiku i listopadzie, czyli miesiącach zadumy, refleksji i pamięci narodowej. Wspominamy wówczas ludzi, których nie ma już wśród nas. W ramach działań porządkujemy nie tylko groby naszych bliskich, ale też nagrobki bezimienne i opuszczone, a także zapalamy na nich znicze. Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne związane z polską tradycją świąt zadusznych.

 

 

 

 

 Z okazji XXIII Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się 25 października uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Człowiekowi kochanemu, podziwianemu, obdarzonemu największym szacunkiem, największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata. Aby uczcić pamięć tego wielkiego Polaka, uczniowie klasy V zaprezentowali program słowno- muzyczny przygotowany przez nauczycielki: panią katechetkę Ewę Gredę i nauczycielkę muzyki panią Anetę Koselarz, podczas którego mogliśmy się zatrzymać i pomyśleć nad słowami papieża, Jego nauczaniem, zwrócić uwagę na wartości, które nam ukazywał. Uświadomiło nam to, że słowa Św. Jana Pawła II są wciąż aktualne i że warto je przyjmować do naszych serc i przemieniać je w czyny, by stawać się lepszymi ludźmi a także dać świadectwo tego, jak kochamy Jana Pawła II i szanujemy co dla nas zrobił. Występ ubogacony był różnorodnymi piosenkami, nawiązującymi do życia i nauczania Ojca Świętego w wykonaniu chóru szkolnego. W śpiew znanej nam wszystkim i ulubionej pieśni papieża Barki włączyli się widzowie.

 

 Dnia 13.10.2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień oraz wyrazić wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za codzienną pracę, trud, troskę i poświęcenie, uczniowie klasy VIII przygotowali uroczyste przedstawienie pod okiem pań: Mirosławy Młyńczak, Marty Kuli i Anety Koselarz. Uczniowie starali się słowem, gestem i piosenką ukazać klimat szkolnego życia. Młodzi artyści ukazaną częścią artystyczną, która zabarwiona była dużą dawką humoru, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

 

 

 Podczas wycieczki do ośrodka w Umianowicach 2023.10.04 i udziału w warsztatach edukacyjnych pn. "Restrukturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy" dowiedzieliśmy się o obszarach cennych przyrodniczo oraz chronionych gatunkach roślin, zwierząt i grzybów ponidzia. Edukatorzy starali się podnieść świadomość ekologiczną uczniów w zakresie występujących zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz ich skutków dla przyrody. Zwracali również uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia rzek, jezior i mórz oraz zachęcali do większej troski o zasoby wody naszej planety.  Kształtowali właściwe postawy młodego człowieka wobec przyrody, aby jeszcze na wiele lat  cieszyć się bioróżnorodnością miejsca, w którym żyjemy - pieknego ponidzia. 

 

 Jak co roku w naszej szkole obchodzimy święto pod nazwą "Dzień Chłopaka". Panie i dziewczynki składały życzenia z tej okazji. Chłopcy z klasy IV otrzymali równeż drobne prezenty. Wszystkiego Najlepszego!

Sprawozdanie z Świętokrzyskiego Kongresu Samorządów Uczniowskich

W dniu 26 września 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły (przewodnicząca- Anna Wojniak, z-ca przewodniczącej Magdalena Gajda, sekretarz Magdalena Wojniak) wraz z opiekunem Pania Jolana Pikus, uczestniczyli w Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Organizatorami tego wydarzenia byli Świętokrzyski Kurator Oświaty on Rada Dzieci Mlodziezy Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

 

 

Sprawozdanie z dnia FAIR PLAY zorganizowanego w szkole Podstawowej w Michałowie

Dnia 21.09.2023 r. Uczniowie klas 4-8 w zajęciach wf odbyły się prelekcje o zasadzie Fair Play

W sporcie, o precyzyjnych w skutkach jej łączenia przez sportowców, uczniowie podawali przykłady zachowań nie-fair w sporcie, w szkole i w życiu codziennym.

Podsumowaniem obchodów dnia Fair Play w klasach starszych był wspólny bieg dookoła boiska

Który prowadzili nauczyciele w obchodach Dnia Fair Play wzięło udział uczniów klas 4-8.

W dniu 26.09 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pogadance na temat zasad Fair Play.

Następnie uczniowie ochoczo przystąpili do biegu bieg dla wszystkich uczniów klas 1-3.

Przed bieganiem czas wypełniła krótka pogadanka o najważniejszej zasadzie w sporcie jaką jest ,,Fair Play-czysta gra"

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w biegu.

Najważniejszym aspektem nie była tu rywalizacja i wygrywanie, ale dobra zabawa i szacunek , Poszanowanie dla przeciwnika.

W dniach 23, 24, 25 maja 2023r. uczniowie klas ósmych będą pisać  Egzamin ósmoklasisty. W naszej szkole klasy 8A i 8B  będą również wykazywać się swoją wiedzą. Aby wesprzeć i zmotywować wszystkich zdających uczniowie klas młodszych przygotowali plakaty motywacyjne.

                                      POWODZENIA !         

  Finał Powiatowego Konkursu Historycznego "Powstanie styczniowe - 1863-1864 r. 

27 kwietnia w siedzibie pińczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odbył się  etap finałowy Powiatowego Konkursu Historycznego "Powstanie Styczniowe -  1863-1864 r.". Konkurs został przeprowadzony w związku z obchodzoną w tym roku 160 rocznicą wybuchu powstania styczniowego. Do finału zakwalifikowani zostali najlepsi uczniowie z poszczególnych placówek. Samorządową Szkołę Podstawową w Michałowie reprezentowała Karolina Śliwa z klasy 8A. 

  • efs.gif
  • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
  • men.gif
  • n1.jpg
  • pierwszaki.gif
  • pierwsze1.gif
  • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
  • plakat22---Kopia.jpg
  • tablica_01.jpg
  • wosp.gif
  • zrzut_ekranu_2024-09-17_141907.png