8 lutego 2024r. po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja misyjna uCZYNek wiary – rowery da katechistów w Afryce. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie zakupu rowerów dla pomocników misjonarzy, aby ułatwić im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Tradycyjnie, już od kilku lat organizujemy kiermasz ciast aby uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczyć na wskazany cel. Z roku na rok nasza akcja nabiera tempa i rozrasta się, a to głównie dzięki naszym Rodzicom, którzy coraz liczniej angażują się w przygotowanie przepysznych ciast i słodkości. A ponieważ odbywa się ona zawsze w tłusty czwartek, to chętnych na swojskie wypieki zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie brakowało. Akcję rozpoczął występ uczniów klasy V. Zaprezentowali oni program artystyczny, w którym przybliżyli nam problemy, z jakimi borykają się miliony ludzi, w tym dzieci, mieszkających na różnych kontynentach a zwłaszcza na kontynencie afrykańskim. Występ ubogacony był różnorodnymi piosenkami o tematyce misyjnej w wykonaniu chórku szkolnego.
W wyniku tegorocznej akcji misyjnej zebraliśmy 1916zł 90gr.
Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska w Warszawie.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg akcji, uczniom a przede wszystkim Rodzicom za przygotowanie ciast serdecznie
DZIĘKUJEMY!

Potwierdzenie wpłaty