• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

Konkurs "Scyzoryki 2016" w Kielcach

Występ naszych uczniów na  II Wojewódzkim Turneju Boccia w Pińczowie osób niepełnosprawnychturnieju

Konkurs walentynkowy

W naszej szkole ogłoszono konkurs na plakat " Walentynowy". Patronami konkursu były pani Anna Stępień-Buczak i Aneta Koselarz. Konkurs odbył się w kategorii klas 1-3, 4-6 oraz gimnazjum. W dniu 16.02.2016 ogłoszono wyniki.

Pierwsze miejsca przyznano:

Jasełka w Kościele
17 stycznia 2016r. grupa artystów z naszej szkoły miała okazję pokazać swój występ jasełkowy szerszej publiczności w kościele parafialnym w Michałowie. Na zaproszenie księdza proboszcza Sławomira Olszewskiego parafianie licznie przybyli i z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Sporą część widowni stanowili rodzice, dziadkowie i bliscy uczniów, którzy mogli podziwiać zdolności i umiejętności swoich pociech. Z pewnością byli z nich bardzo dumni. Występ został nagrodzony gromkimi brawami publiczności i słowami podziękowania ze strony księdza proboszcza.

 

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych 15 wolontariuszy Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie włączyło się w akcję 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 10.01.2016r było zbieranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

Jasełka
21 grudnia 2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie odbyły się Jasełka. W klimacie Świąt, w tym wyjątkowym czasie uczniowie naszej szkoły pozwolili nam na nowo odkryć Tajemnicę Bożego Narodzenia. Ich zaangażowanie w przedstawienie pobudziło wszystkich widzów do głębokiej refleksji nad rzeczywistością, w której stale toczy się walka dobra ze złem. Uczniowie podczas występu wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, wokalnymi. Swoje umiejętności muzyczne prezentowali wykonując kolędy na różnych instrumentach ( gitara, flety, saksofon, klarnet, trąbka, organy).

Dzieci i młodziez naszego Zespołu Placówek Oswiatowych w Michałowie każdego roku mają okazję uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach artstycznych.Tradycją już, stały się wyjazdy, miedzy innymi do Kieleckiego Teatru Tańca w Kielcach. Dwa lata temu byliśmy na spektaklu pt. "Dziadek do orzechów" a rok temu na opowieści taneczno-muzycznej pt. "Tajemnice wirtualnego świata". Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniami. Postanowiliśmy i w tym roku udać się do KTT w Kielcach na opowieść taneczno-muzyczną pt. "Dziadek do orzechów". Wyjazdyw naszej szkole organizuje nauczycielka muzyki Aneta Koselarz chcąc pokazać uczniom, że można ciekawie spędzić czas w różnej formie. I tegoroczne widowisko wszystkich zachwyciło. Można wyciągnąć wniosek, że uczniom podoba sie taka forma kontaktu ze sztuką.

W  dniu 27.11.2015r. jak co roku czniowie naszej szkoły  Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Produkcyjnego "DECORA" w Miechowie. Wyjazdy do fabryki produkującej bombki cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem a szczególnie w okresie zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia. W obecnym roku spora grupa uczniów uczestniczyła w zwiedzaniu zakładu jak i w warsztatach dekorowania bombek. Przy tak dużym zainteresowaniu taką formą zajęć zostały zorganizowane dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek Anety Koselarz i Jadwigi Lnianej.

W  dniu 16.11.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Gimnazjum. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, nauczyciele na czele z Pania Dyrektor Edytą Zych oraz rodzice uczniów. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: delegowana przez pana Wójta Gminy Michałów pani Agnieszka Bochen oraz ksiądz proboszcz Sławomir Olszewski.

13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważny dzień dla Polski jakim było Odzskanie Niepodległości. Uczniowie zawsze chętnie śpiewają pieśni legionowe, recytują wiersze. Repertuar występu przygotowany został przez nauczycielki historii Panią Jolantę Pikus i muzyki Anetę Koselarz. Uczniowie wkazali się również wspaniałą recytacją i dużym zaangażowaniem w przygotowanie apelu. Pamięć o przeszłości musi być przekazywana kolejnym pokoleniom, byśmy wiedzieli kim jesteśmy.

W  dniu 12.11.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas I SP. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek, oraz ksiądz proboszcz Sławomir Olszewski

Apel papieski 2015
23 października w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona osobie Jana Pawła II z okazji obchodzonego Dnia Papieskiego, oraz wspomnienia liturgicznego Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym między innymi przypomnieli słowa Papieża skierowane do dzieci, aby przekonać nas, że nauka tego wielkiego Mistrza życia jest nadal aktualna i może nadać kierunek naszej młodości. Chórek szkolny wykonał piosenki, dzięki którym odczuliśmy szczególną łączność z naszym ukochanym Ojcem Świętym.

Z okazji "Dnia Edukacji Narodowej" uczniowie uczcili to święto apelem. Uczniowie  przedstawili scenki z życia szkoły, pokazali codzienny trud nauczycieli i wychowawców. Nie zabrakło także okolicznościowych piosenek wykonanych przez zespół wokalny. Apel przygotowały nauczycielki Mirosława Młyńczak i Aneta Koselarz.

 

Wójt Gminy Michałów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 roku (Dz. U. z 2015 r., poz. 938) w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych informuje, że uruchomiony został Rządowy program pomocy uczniom w 2015 roku – „Wyprawka szkolna”.

   2015.04.14 Próbna ewakuacja i spotkanie ze strażakami

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • n1.jpg
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • plakat22---Kopia.jpg
 • tablica_01.jpg
 • wosp.gif