• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg


„Otwarta Scena” w PSCK

Do 24 lutego w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury przyjmowane będą zgłoszenia do trzeciej edycji przeglądu wokalnego „Otwarta Scena”. Przesłuchania konkursowe odbędą się 11 marca w PSCK i w tym roku, dzięki współpracy nawiązanej z kieleckim Domem Kultury „Zameczek”, będą też okazją do bezpośredniej kwalifikacji do konkursu finałowego „Sceny dla Ciebie” w Kielcach. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów a sponsorem głównym jest Dolina Nidy Sp z o.o.

Podobnie jak roku ubiegłym wokaliści rywalizować będą z podziałem na 4 grupy wiekowe: do 9 lat,

10 – 12 lat, 13 – 15 lat i 16 – 19 lat.  Każdy z wykonawców przygotowuje 1 wybrany przez siebie utwór, mile widziane będą kompozycje własne. Głównym celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci i młodzieży oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego.

Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 24 lutego w sekretariacie PSCK. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są do pobrania na stronie internetowej www.psck.pl w zakładce konkursy.

 

Regulamin konkursu

 

 

  Prezentacje Artystyczne uczniów ZPO z Michałowie na Rynku Głównym w Krakowie podczas Dni Ponidzia w Krakowie

   2017.06.23 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i pożegnanie Pani Grazyny Rusińskiej

Powiatowe rozgrywki piłki ręcznej

Prezentacje Szkoły Muzycznej I stopnia z Pińczowa w naszej szkole.

  Komstytucja 3 Maja

Prezentacja artystyczna uczniów naszej szko ly ZPO w Michałowie na turnieju Bocci w Pińczowie.

Spotkanie z policjantem "Cyberprzemoc"

Z WIelką Orkiestrą Świątecznej Pomocy współpracujemy już od kilku lat. Co roku przybywa wolontariuszy chętnych do pracy przy corocznych zbiórkach pieniędzy do oznakowanych puszek.

W tym roku nasza szkoła Zespół Placówek Oświatowych w Michałowie - Sztab Gimnazjum - Michałów otrzymała certyfikat i medal od  Fundacji WOŚP prowadzonej przez Jurka Owsiaka.

W Certyfikacie otrzymaliśmy podziękowania:

Za niezwykłą przyjaźń i energię, którą od Was otrzymaliśmy w czasie finałów. Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów i seniorów.

Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu  możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami, realizować ogólnonarodowe  programy medyczne i edukacyjne.

Dziękujemy drodzy przyjaciele!

Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Konkurs plastyczny Mój Bohater Strażak

Regulamin

Prace proszę dostarczać do pani Anny Golik lub pani Anety Koselarz do 28.03.2017r.


 
W dniu 17.03.2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie w ramach Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego odbyła się impreza sportowa  związana  z tenisem stołowym.  Głównym celem tej imprezy było  wyrabianie zainteresowania tą dyscypliną sportową oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Imprezę rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas: I, IIa, IIb,III o godz. 9.00 ogólnorozwojową rozgrzewką na którą złożyły się ( marsz, bieg, przysiady, podskoki, skłony w przód itp).  Następnie przystąpiliśmy do kolejnych gier i zabaw oraz konkurencji sportowych związanych z tenisem stołowym.

 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” Honorowy Patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Regulamin konkursu zamieszczony w linku

Regulamin

 

http://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/2017/vii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-dla-dzieci/

 Prace prosimy składać u p. Anny Golik lub p. Anety Koselarz do dnia 27.03.2017r

 

 

  "Dzień Kobiet w naszej szkole"

Znajdź właściwe rozwiązanie 

Program profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum realizowany w naszej szkole Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie.

Współpraca z Państwową Inspekcją Sanitarną w Busku-Zdroju

Szkoła w Michałowie wzięła udział w misyjnej akcji MIVA Polska: ,,Uczynek Wiary – rowery dla katechistów w Afryce – pomocników misjonarzy.” Celem tej akcji jest wsparcie katechistów w krajach misyjnych i wyposażenie ich w rowery, które ułatwią im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek. Katechiści to pochodzący z miejscowej ludności świeccy pomocnicy misjonarzy w krajach misyjnych, zwłaszcza w Afryce. Akcja ,,Uczynek Wiary” odbyła się w szkole 23.02.2017r. po wcześniejszym przeprowadzeniu katechez dotyczących akcji i przygotowaniu uczniów. Spotkała się ona z przychylnością nie tylko ze strony uczniów, ale i nauczycieli. Jedną z jej form była zbiórka funduszy do skarbonki, którą przeprowadziły uczennice z kl.I  i III gimnazjum- Emilia Sowa, Kinga Strączkiewicz i Karolina Krzysztofik. Dzieci i młodzież naszej szkoły chętnie odpowiedzieli na potrzeby misjonarzy i licznie włączyli się w akcję, wykazując się przy tym otwartością serca, wrażliwością  i zrozumieniem. Doskonałym pomysłem okazał się misyjny kiermasz ciast, zważywszy na to, że akcja odbyła się w tłusty czwartek. Ciasto znikało więc w mgnieniu oka. W działanie to zaangażowały się uczennice z klasy VI. Przyniosły ciasta upieczone przez rodziców i zajęły się też ich sprzedażą. Uzyskane  pieniądze również przeznaczyły  na wskazany cel. Jak widać uczniowie naszej szkoły zrozumieli sens i cel akcji, w wyniku której zebraliśmy  903zł 23gr.
To piękny dar uczniów i szkoły dla katechistów w krajach misyjnych.
 Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska w Warszawie.

Dnia 14 lutego 2017r. delegacja zuchów i harcerzy Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie wraz z nauczycielami p. Beatą Tracz i p.Aneta Koselarz, uczestniczyła w akcji „ Światełko dla Armii Krajowej”. Uczciliśmy pamięć zamordowanych, zapalając  znicze  w miejscu pamięci narodowej, które  znajduje się w Pińczowie przy ulicy 11 Listopada na cmentarzyku zwanym „Zawięzieniem”. To miejsce pamięci narodowej jest historycznym miejscem straceń.

 

Życzenia, kwiaty, wiersze, laurki, uściski. Tym wszystkim obdarowywane były Babcie i Dziadkowie z okazji Ich święta podczas uroczystej akademii w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie.
   Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej ZPO w Michałowie w dniu 27 stycznia 2017r,.  Pani Dyrektor powitała bardzo licznie zgromadzonych gości oraz złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta serdeczne życzenia.

19 stycznia 2017r. na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie, odbyła się impreza sportowa w ramach Świętokrzyskiego Dnia Siatkówki. Celem akcji była promocja aktywności fizycznej wśród uczniów oraz popularyzacja piłki siatkowej. Otwarcia imprezy o godz. 9.00 dokonała    Dyrektor Szkoły Pani Edyta Zych. Wszystkim uczestnikom życzyła wspaniałej i bezpiecznej zabawy, zdrowej rywalizacji i sportowych sukcesów.

W dniu 15.01.2017r  wolontariusze Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie podobnie jak i w latach poprzednich włączyli się w akcję 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami w tym roku byli: Bochen Amelia( nie kwestowała-choroba), Matyjas Zuzanna, Koselarz Magdalena, Schab Weronika, Ciesielski Michał, Sroka Kinga, Strączkiewicz Kinga, Bochen Patrycja(nie kwestowała-choroba), Kozłowski Stanisław, Skubik Aleksandra. Celem tegorocznej zbiórki publicznej było zbieranie środków „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Wolontariusze zebrali do puszek 3713,43.  W dniu 16.01.2017r przeprowadzono w szkole licytację gadżetów  przesłanych  przez Fundację WOŚP, z której  to uzyskano kwotę 735 zł. Łącznie na konto Fundacji WOŚP przekazano 4448,43 zł.


       W ramach Świętokrzyskiego Dnia Badmintona, 25 listopada 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie, odbyła się impreza sportowa związana z badmintonem. Akcji przyświecała popularyzacja badmintona oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Otwarcia imprezy o godz. 9.00, dokonała Dyrektor Szkoły Pani Edyta Zych w towarzystwie Wójta Gminy Michałów Mirosława Walaska, życząc wszystkim uczestnikom udanej zabawy, zdrowej rywalizacji i wielu sportowych sukcesów.
           Zmagania sportowe rozpoczęli najmłodsi - uczniowie klas: I, IIa IIb i III, którzy z wielką determinacją przystępowali do kolejnych gier, zabaw i konkurencji sportowych związanych z badmintonem.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Regulamin, karta zgłoszenia, plakat

Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)  

 Prace proszę dostarczać do pani Anety Koselarz do 13.02.2017r.

 Klasa I z naszej szkoły wygrała plebiscyt na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ I W POWIECIE PIŃCZOWSKIM

Wychowawca: Beata Buczak
Klasa I: Eryk Adamski, Artur Chatys, Emilia Hanas, Wiktor Hanas, Adrian Januszek, Jakub Matyjas, Agata Skubik, Julia Tyburczyk, Kamil Wójcik, Hubnert Wróbel ,Szymon Ziółkowski. 

Najsympatyczniejsza klasa I w powiecie pińczowskim w roku szkolnym 2016/2017


Kartki wykonane własnoręcznie, dowolną techniką, format A6 (wymiary standardowej karki pocztowej).
Praca powinna zawierać krótki literacki tekst (w języku polskim lub angielskim ) napisany samodzielnie i dotyczący wyrażania uczuć.
Kartki będą oceniane w trzech przedziałach wiekowych:
1. klasy I-III Szkoła Podstawowa
2. klasy IV-VI Szkoła Podstawowa
3. klasy I-III Gimnazjum


Prace będą przyjmowane przez p. Annę Stępień-Buczak lub Anetę Koselarz
do 13.02.2017r.


                                              Zapraszamy i życzymy powodzenia!


REGULAMIN KONKURSU
NA NAJLEPSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ

W dniu 21 grudnia 2016r. w ZPO w Michałowie odbyły się jasełka pt. ,,Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu’”. W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy III i IV szkoły podstawowej pod kierunkiem katechetki Ewy Grędy. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Aneta Koselarz. Przesłaniem tegorocznych jasełek było czynienie dobra, potrzeba i chęć dzielenia się z innymi. Przedstawienie pokazało wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili, zapominają o wszelkich sporach, że każde dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi powraca do nas.

Warsztaty malowania bombek w Fabryce "Decora" w Miechowie

Dzień 28 X 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej.
W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Michałowie. W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie z ZPO w Michałowie wraz z wychowawcami, pani Dyrektor Edyta Zych, Wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek, pani Inspektor ds. oświaty Agnieszka Bochen oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów naszej szkoły.

W tym roku Rajd Kliszów odbył się 16 października.

Rajd Kliszów - Echo Dnia

Uczniowie naszej szkoły jak co roku uczestniczyli też w rajdzie. Około piętnastej w Kliszowie obok dawnej szkoły zebrani rajdowicze złożyli hołd poległym w historycznej bitwie pod tą właśnie miejscowością z 1702 r., Następnie wszyscy zebrani uczniowie ZPO w Kijach, nauczyciele, rodzice, członkowie Kół Gospodyń Wiejskich  pod opieką Straży Pożarnej z Kij i Włoszczowic oraz Policji z Pińczowa wyruszyli na trasę. Dystans 4 km pokonali w miłej atmosferze mimo zimnego, jesiennego wiatru i mglistej pogody. Szczęśliwie na terenie kijskiej SIK „Kasztelania” czekał już na wędrowców gorący żurek, który pozwolił się rozgrzać. Na scenie Samorządowej Instytucji Kultury odbył się konkurs dla gimnazjalistów na temat ziół i ich zastosowania prowadzony przez pracownika Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Piętnastą edycją Rajdu Pieszego Tożsamość i Pamięć a także konkursem wiedzy o ziołach i roślinach w niedzielę, 16 października rozpoczęło się II Forum Przyrodnicze na zamku w Kijach.

Jak co roku pamiętamy o naszym Ukochanym  Świętym Janie Pawle II. Wspominaliśmy jego postać w wierszach, piosenkach, które lubił i te w których zawarty był Jego życiorys. Jak zawsze była to wztuszająca chwila. Pani katechetka Ewa Gręda wraz z uczniami przygotowała montaż słowno - muzyczny z pomocą pani Anety Koselarz.

Z tej okazji jak co roku zuch i harcerze naszej szkoły Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie brali udział w zbiórce pieniędzy do oznakowanych puszek. Zebraliśmy 482,4 zł. Dziękujemy także za okazaną życzliwość księdza proboszcza Słąwomira Olszewskiego z parafii Św. Wawrzyńca w Michałowie i wszystkim darczyńcom. Zbiórkę w naszej szkole koordynowały panie Beata Tracz, Aneta Koselarz,Ewa Gręda.

 

 

 

12 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Gimnazjum.  Na uroczystość przybył zaproszony pan Mirosław Walasek Wójt Gminy Michałów.
 Uczniowie kl I Gimnazjum ślubowali w obecności zaproszonych gości, rodziców, rady pedagogicznej, pani Edyty Zych dyrektora naszej szkoły, wychowawczyni pani Jolanty Pikus oraz kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dnia 6 października biblioteka w Michałowie gościła Panią Edytę Zarębską – bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci oraz jej męża  Roberta Zarębskiego - muzyka i kompozytora . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Michałowie ze swoimi opiekunkami.

Spotkanie z Panią Edytą Zarębską

13 września opowiedziała naszą szkołę Zespół Placówek Oświatowych w Michałowie Anna Lewkowicz  Żydówka, która mieszka w Izraelu. Opowiedziała nam swoją historię.\

Echo dnia - spotkanie z Anną Lewkowicz
 Słuchaliśmy jej w ciszy z zapartym tchem i wzruszeniem. Była to chwila szczególna, gdyż w tej  szkole uczyli się i nadal uczą i pracują potomkowie rodziny Karbowniczków, którzy udzielili pomocy rodzinie pani Anni w czasie II wojny światowej.  Pani Annie towarzyszyli Zdzisława i Stanisław Karbowniczkowie. Obecny był także Mirosław Walasek, wójt gminy Michałów, Edyta Zych, dyrektor naszej szkoły oraz ksiądz proboszcz Sławomir Olszewski.

3 września uczniowie naszej szkoła wraz z biblioteką publiczną w Michałowie przyłączyli się po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania, objętego Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

"Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • n1.jpg
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • plakat22---Kopia.jpg
 • tablica_01.jpg
 • wosp.gif