3 września uczniowie naszej szkoła wraz z biblioteką publiczną w Michałowie przyłączyli się po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania, objętego Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

"Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Imprezę otwarła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Michałowie – p. Dorota Bębenek, następnie list intencyjny od prezydenta Andrzeja Dudy przeczytała Sekretarz Gminy Michałów p. Henryka Gietka –Bębenek. Do czytania powieści „Quo vadis” wybrano dwanaście rozdziałów czytanych kolejno przez p. Anetę Czaplińską – klubowicza DKK, Monikę Giereś - pracownika biblioteki oraz młodzież z naszego gimnazjum Zespołu Placóek Oświatowych w Michałowie. Oprawę wokalno – muzyczną do utworu Henryka Sienkiewicza zapewniła p. Małgorzata Siemieniec, uczestniczka spotkania.