Życzenia, kwiaty, wiersze, laurki, uściski. Tym wszystkim obdarowywane były Babcie i Dziadkowie z okazji Ich święta podczas uroczystej akademii w Zespole Placówek Oświatowych w Michałowie.
   Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej ZPO w Michałowie w dniu 27 stycznia 2017r,.  Pani Dyrektor powitała bardzo licznie zgromadzonych gości oraz złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta serdeczne życzenia.

Występy artystyczne rozpoczęli najmłodsi. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego  przygotowały na tę okazję  układ choreograficzny inspirowany aktualną porą roku. Następnie grupa taneczna ,,Promyczek”, w skład którego wchodzą uczniowie z klasy II-III szkoły podstawowej- zaprezentowała przepięknego krakowiaka. W dalszej części uroczystości wystąpili uczniowie klas I-III, którzy zaprezentowali  montaż słowno – muzyczny. Seniorzy podziwiali umiejętności swoich wnuków siedząc na honorowych miejscach, przy stołach zastawionych ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, nie zabrakło również  łez wzruszenia.
  Po części oficjalnej rozpoczęły się  wspólne zabawy i tańce, do których zachęcały dźwięki orkiestry.