W dniu 15.01.2017r  wolontariusze Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie podobnie jak i w latach poprzednich włączyli się w akcję 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami w tym roku byli: Bochen Amelia( nie kwestowała-choroba), Matyjas Zuzanna, Koselarz Magdalena, Schab Weronika, Ciesielski Michał, Sroka Kinga, Strączkiewicz Kinga, Bochen Patrycja(nie kwestowała-choroba), Kozłowski Stanisław, Skubik Aleksandra. Celem tegorocznej zbiórki publicznej było zbieranie środków „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Wolontariusze zebrali do puszek 3713,43.  W dniu 16.01.2017r przeprowadzono w szkole licytację gadżetów  przesłanych  przez Fundację WOŚP, z której  to uzyskano kwotę 735 zł. Łącznie na konto Fundacji WOŚP przekazano 4448,43 zł.

Wylicytowano następujące gadżety: poduszka(50zł) Julia Kopczyńska kl. III SP, kubek termiczny (40zł) Eryk Adamski kl. I SP, kolorowanka (38zł) Sandra Ogórek kl. III SP, kolorowanka (30zł) Zuzanna Mycka kl. III SP, kolorowanka (48zł) Emilia Kwapień kl. II B SP, płyta (20zł) Zuzanna Mycka kl. III SP, koszulka (55zł) Bartosz Górczyński kl. II B SP, Pendrive(110zł) Bartosz Górczyński kl. IIB SP, zegar ścienny (50zł) kl. IV SP, kalendarzyk (40zł) Maciej Purtak kl. III SP, kalendarz ścienny (53zł) Kuba Wójcik kl. V SP, kalendarz ścienny (32zl) Dawid Ciesielski kl. III SP, koszulka (50zl) Jakub Stanek kl. IIB SP, koszulka (40zl) Jakub i Kacper Stawiarscy kl. IIA SP, koszulka (40zł0 Michał Ciesielski kl. V SP, koszulka (39zl) Bartosz Gorczyński kl. IIB SP. Opiekunami, którzy towarzyszyli uczniom podczas zbiórki do puszek były nauczycielki: Anna Golik, Aneta Koselarz i Ewa Gręda oraz mamy wolontariuszy: pani Jolanta Strączkiewicz, pani Bożena Sroka, pani Beata Schab i pani Joanna Ciesielska.