W ramach Świętokrzyskiego Dnia Badmintona, 25 listopada 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie, odbyła się impreza sportowa związana z badmintonem. Akcji przyświecała popularyzacja badmintona oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Otwarcia imprezy o godz. 9.00, dokonała Dyrektor Szkoły Pani Edyta Zych w towarzystwie Wójta Gminy Michałów Mirosława Walaska, życząc wszystkim uczestnikom udanej zabawy, zdrowej rywalizacji i wielu sportowych sukcesów.
           Zmagania sportowe rozpoczęli najmłodsi - uczniowie klas: I, IIa IIb i III, którzy z wielką determinacją przystępowali do kolejnych gier, zabaw i konkurencji sportowych związanych z badmintonem.

Gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem sprzętu do badmintona
•    Zabawa ,, Moja lotka” -wspólna rozgrzewka
•    Konkurencja nr 1 ,,Kto więcej?”
•    Konkurencja nr 2 ,,Kto dalej?”
•    Konkurencja nr 3 ,,Kto celniej?”
•    Konkurencja nr 4 ,,Kto trafniej?”
•     Zabawa ,,Zbijak”
•    Konkurencja nr 5 ,, Pachołek łapie” - lotki, pachołki
•    Konkurencja nr 6 ,, Lotka na rakiecie”
•    Zabawa ,,Berek – rakieta”

Na zakończenie uczniowie klas II-III wzięli udział w mini turnieju „Lotka w grze”. Spośród wszystkich konkurencji  turniej ten wywołał największe emocje. Zwycięzcą mini-turnieju został  uczeń klasy IIb.
     Kolejnym elementem imprezy był międzyklasowy turniej badmintona. W turnieju wzięli udział uczniowie klas IV-VI- 30 uczniów.
Po przeprowadzeniu rozgrywek wewnątrzklasowych reprezentanci wzięli udział w turnieju międzyklasowym. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami.
      Kilkugodzinne zmagania sportowe, które dostarczyły wszystkim uczestnikom imprezy dużo zabawy, grania i zdrowej rywalizacji zakończyły się wręczeniem zwycięzcom zasłużonych dyplomów.