• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

Szkoła w Michałowie wzięła udział w misyjnej akcji MIVA Polska: ,,Uczynek Wiary – rowery dla katechistów w Afryce – pomocników misjonarzy.” Celem tej akcji jest wsparcie katechistów w krajach misyjnych i wyposażenie ich w rowery, które ułatwią im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek. Katechiści to pochodzący z miejscowej ludności świeccy pomocnicy misjonarzy w krajach misyjnych, zwłaszcza w Afryce. Akcja ,,Uczynek Wiary” odbyła się w szkole 23.02.2017r. po wcześniejszym przeprowadzeniu katechez dotyczących akcji i przygotowaniu uczniów. Spotkała się ona z przychylnością nie tylko ze strony uczniów, ale i nauczycieli. Jedną z jej form była zbiórka funduszy do skarbonki, którą przeprowadziły uczennice z kl.I  i III gimnazjum- Emilia Sowa, Kinga Strączkiewicz i Karolina Krzysztofik. Dzieci i młodzież naszej szkoły chętnie odpowiedzieli na potrzeby misjonarzy i licznie włączyli się w akcję, wykazując się przy tym otwartością serca, wrażliwością  i zrozumieniem. Doskonałym pomysłem okazał się misyjny kiermasz ciast, zważywszy na to, że akcja odbyła się w tłusty czwartek. Ciasto znikało więc w mgnieniu oka. W działanie to zaangażowały się uczennice z klasy VI. Przyniosły ciasta upieczone przez rodziców i zajęły się też ich sprzedażą. Uzyskane  pieniądze również przeznaczyły  na wskazany cel. Jak widać uczniowie naszej szkoły zrozumieli sens i cel akcji, w wyniku której zebraliśmy  903zł 23gr.
To piękny dar uczniów i szkoły dla katechistów w krajach misyjnych.
 Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA Polska w Warszawie.

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • wosp.gif