W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych 15 wolontariuszy Zespołu Placówek Oświatowych w Michałowie włączyło się w akcję 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 10.01.2016r było zbieranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

Zbiórki prowadzone były przy kościołach parafialnych w Michałowie, Wrocieryżu i Turze. Przeprowadzono również licytację gadżetów przesłanych przez fundację WOŚP.  Podczas zbiórki w dniu 10.01.2016r sześciu wolontariuszy z gimnazjum: Lniana Katarzyna(nie kwestowała – choroba), Gajda Katarzyna,  Koźmińska Patrycja, Majcher Natalia, Smogór Klaudia(nie kwestowała – choroba), Dygoń Natalia oraz dziewięciu wolontariuszy ze szkoły podstawowej:  Skóra Jakub, Ciesielski Michał, Sowa Emilia, Bochen Patrycja, Maniarska Magdalena, Strączkiewicz Kinga, Matyjas Zuzanna, Koselarz Filip i Dzierżak Patrycja Górczak Konrad  zebrali do puszek 3150,76 zł. W dniu 13.01.2016r przeprowadzono w szkole licytację gadżetów  przesłanych  przez Fundację WOŚP, z której  to uzyskano kwotę 616 zł. Łącznie na konto Fundacji WOŚP przekazano 3766,76 zł. Wylicytowano następujące gadżety: koszulka(30zł) Kacper Bandura kl.V SP, koszulka (30zł)Stanisław Kozłowski kl.VI SP, koszulka (20zl) Patryk Toboła kl.III SP, koszulka (50zł) Patrycja Koxmińska kl. III Gimnazjum, kalendarz ścienny (27zł) Kacper Bandura kl.VSP, kalendarz scienny (39zł) Stanisław Kozłowski kl.VI SP, notatnik (65zł) Stanisław Kozłowski kl.VI SP, zegar ścienny (95zł) kl. Ia SP, gra planszowa (80zł) Patrycja Koxmińska kl. III gimnazjum, bidon (52zl) Oliwia i Julia Konofal kl.I i III SP, film DVD (53 zł) Konrad Górczak kl. I Gimnazjum, Pen Drive (75 zł) Michał Ciesielski kl. VSP. Opiekunami, którzy towarzyszyli uczniom podczas zbiórki do puszek były nauczycielki: Anna Golik, Aneta Koselarz i Ewa Gręda oraz mamy wolontariuszy: pani Jolanta Strączkiewicz, pani Ewelina Majcher i  pani Magdalena Skóra.