W październiku i listopadzie uczniowie klas IV – VIII przystąpili do ogólnopolskiej kampanii "BohaterON w Twojej Szkole" mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W klasie czwartej IV1, IV2, IV3, piątej V1, V2, V3, V4, szóstej VI1, VI2, VI3, VI4 przeprowadzono lekcje z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”. którego bohaterką jest 11 – letnia Janka mieszkająca – w czasach II wojny światowej – w Warszawie przy ulicy Złotej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, uczniowie mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Później odpowiadali na zadane pytania zgodnie z opracowanym przez zespół BohaterON scenariuszem.
W klasie siódmej VII1, VII2, VII3,VII4, VII5, VII6, VII7, VII8 i ósmej VIII1, VIII2, VIII3, VIII4, VIII5

zajęcia odbyły się w oparciu o materiały wykorzystujące opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Uparte serce tego miasta”. Przeprowadzono również dyskusję na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W” Antoni Pawlicki, Jakub Nowakowski ps. „Tomek” i Godzina „W” Małgorzata Kożuchowska, Irena Krajewska ps. „Lala” podczas, której uczniowie formułowali refleksję na temat przesłanych materiałów wideo i motywacji autorów.
Przygotowano kartki wraz z życzeniami dla Powstańców. kl. IV, kl. IV, kl. V, kl. VI, kl. VII, kl. VIII.
Na koniec akcji uczniowie dokonali wpisów w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim na portalu www.dumnizpowstańców.pl, wyrażając hołd Powstańcom i podziękowanie Im za walkę i poświecenie.
Udział w akcji to niezapomniana lekcja historii dla młodego pokolenia.

Od organizatorów kampanii otrzymaliśmy podziękowania:

Dziękujemy, że jesteś i wspólnie z nami tworzysz społeczność pamiętającą i dumną
z Powstańców Warszawskich. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy 79 lat temu poświęci swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.
Zespół Projektu BohaterON