Nasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka. Sieć ta promuje czytelnictwo za pośrednictwem najnowszej akcji ,,Gang Słodziaków”, w ramach której chce zachęcić dorosłych, by codziennie czytali dzieciom, a my jej w tym pomożemy. Wspólnym celem  akcji jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Moda na codzienne czytanie została zainicjowana konkursem pięknego czytania przez dobrze czytających uczniów klas I-III. Pretekstem do tego była niezwykła książka „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowiadająca o przygodach sympatycznej paczki przyjaciół z leśnej polany.   Nagrodami dla zwycięzców konkursu były oczywiście Słodziaki – Pluszaki. Nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie czytają dzieciom książki na zajęciach dodatkowych. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, którzy w ten sposób rozwijają swoją pasję czytania. Uczniowie z kolei przenoszą modę na codzienne czytanie do domu, za co dziecko otrzymuje naklejkę Słodziaka oczywiście.