• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

Tradycją naszej szkoły jest coroczne przedstawienie bożonarodzeniowe. Również w tym roku zostało przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką katechetki p. Ewy Grędy i p. Anety Koselarz.
20 grudnia 2019 r. cała społeczność uczniowska zgromadziła się na sali gimnastycznej wraz z nauczycielami aby rozważać Tajemnicę Bożego Narodzenia. To Święta wyjątkowe i ważne, gdyż ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dlatego występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i całej widowni.

Tegoroczne jasełka to historia opowiadana przez Babcię wnuczkom- aniołkom, począwszy od stworzenia świata, poprzez  grzech pierworodny, zapowiedź Zbawiciela i oczekiwanie na Niego. Każda ze scen zaprezentowana przez aktorów przybliżała nam okoliczności przyjścia na świat Jezusa. Uczniowie klasy V, VII i VIII z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Na uwagę zasługują  przepiękne stroje aktorów, które dopełniły całości występu. To między innymi dzięki pracy i pomysłowości rodziców całe przedstawienie nabrało blasku i wprowadziło nas w radosną, świąteczną atmosferę. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską oraz talentami recytatorskimi, wokalnymi i muzycznymi. Występ ubogacony był śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu chórku szkolnego. Usłyszeliśmy kolędy  wykonane przez  uczniów kl. VI na tubie i trąbce. Przedstawienie odbywało się w pięknej scenerii, która zachwyciła wszystkich. Każdej scenie towarzyszył odpowiedni klimat, muzyka i rekwizyty.
Gorące podziękowania należą się rodzicom, którzy zaangażowali się w wykonanie scenografii  i rekwizytów oraz przyczynili się do tego, aby to spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Edyta Zych, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek i złożyła wszystkim Życzenia Świąteczne.

 • efs.gif
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • wosp.gif