• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

20 lutego 2020r. zebraliśmy kwotę: 1300zł 11gr

Kolejny tłusty czwartek w naszej szkole i kolejna edycja akcji uCZYNek Wiary – rowery dla katechistów  w Afryce. Włączanie się w akcję, którą wspieramy oddanych ewangelizacji misyjnych katechistów – pomocników misjonarzy, stało się już tradycją naszej szkoły. Tegoroczne przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od zaprezentowania społeczności szkolnej przedstawienia o tematyce misyjnej, przygotowanego przez uczniów kl. IV i VB pod kierunkiem pani katechetki Ewy Grędy i nauczycielki muzyki Anety Koselarz. Podczas występu uczniowie przybliżyli problemy dzieci Trzeciego Świata i zwrócili uwagę na potrzebę niesienia pomocy i poświęcenia się dla innych a przez to stawania się misjonarzami Jezusa. Różnorodne piosenki misyjne w wykonaniu chórku szkolnego uświetniły wystep, a niektóre nawet wprawiły w chwilę refleksji.


Ta rowerowa akcja misyja w naszej szkole nabiera tempa, co widać najlepiej po ilości zjedzonych w tym dniu ciast, ciasteczek, pączków, faworków itp. Od samego rana dziesiątki ciast zapełniały stoły, a ich różnorodność i smakowity, kolorowy wygląd natychmiast pobudzał apetyt. Żaden uczeń nie szczędził grosza na tak szczytny cel, przy okazji doznając uczty dla podniebienia. Na każdej przerwie tworzyła się długa kolejka po ulubione ciasto a przecież na jednym kawałku się nie skończyło. Dziewczęta obsługujące stoły ze słodkościami sporo musiały się napracować, chciały przecież zadowolić nawet największego łasucha. Również nauczyciele wspierali naszą akcję, ze smakiem kosztując  swojskich wypieków.
Po raz kolejny nasi rodzice spisali się na medal. Z dobrej woli i szczerego serca czynią dobro dla innych za co gorąco im dziękujemy. To dzięki ich otwartości, życzliwości i zaangażowaniu akcja ta cieszy się tak dużym powodzeniem.
20 lutego 2020r. zebraliśmy kwotę: 1300zł 11gr
Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA POLSKA w Warszawie.

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • wosp.gif