22 marca – Światowy Dzień Wody
Woda to wszechobecna substancja, potrzebna do życia wszystkim organizmom żywym. Jest najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej zagadkowym związkiem chemicznym na naszej planecie. Ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska oraz brak rozwagi w korzystaniu z wody sprawiają, że jej zasoby zaczynają się wyczerpywać. Każdy z nas powinien więc zastanowić się nad podjęciem działań, które pozwolą racjonalnie gospodarować tą życiodajną substancją. Dzień Wody, który przypada na 22 marca, świętowany był również w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 uczestniczyli w konkursie, polegającym na wykonaniu pracy plastycznej dotyczącej znaczenia wody w przyrodzie oraz sposobów jej odpowiedniego gospodarowania. Z kolei uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w rozgrywkach, w trakcie których musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wody. Pytania łączyły w sobie wiedzę z biologii, chemii i geografii.