Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli. Nasza szkoła również włączyłą się do akcji.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji orgaznizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Szkoła Pamięta". Uczniowie uporządkowali opuszczone i bezimienne groby na pobliskich cmentarzach, a także zrobili prace plastyczne. Do inicjatywy przyłączyła się również 9 Gromada Zuchowa "Polne Kwiatki" wraz z druhną phm. Beatą Tracz. Posprzątali Grób Nieznanego Żołnierza oraz opuszczone groby. Dzielne i pracowite zuchy stanęły na wysokości zadania. Z pomocą przyszli im też rodzice. Święto zmarłych to pamięci nie tylko o bliskich, lecz także o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. Pamiętamy...

Akcja MEiN #SzkołaPamięta