Sprawozdanie z projektu BohaterON

DYPLOM

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON w Twojej Szkole. Włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią dyrektor Edytą Zych. Zajęcia odbywały się w październiku i listopadzie 2022r.

kl. 4   kl. 5.1   kl. 5.2  kl. 5.3  kl. 6
 kl. 7    kl.8A   kl.8B

W trakcie zajęć dzieci w klasach I – III zapoznały się z lekturą „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Został także zrealizowany scenariusz ,,BohaterOn w mojej szkole’’ nadesłany w materiałach edukacyjnych, w ramach którego uczniowie z klas I –III obejrzały przedstawienie „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”.
Przeprowadzono pogadankę o bohaterstwie powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach. Uczniowie wykonali również laurki z podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Ponadto uczniowie klasy I-III rysowali godło Polski oraz wykonywali biało- czerwone kwiaty.

kl. 1    kl. 2    kl.3a  kl. 3b

W klasach IV – VI uczniowie na lekcji historii wysłuchali dwuczęściowego słuchowiska pt. „Mały” roznosiciel nadziei. Na osi czasu umieszczali wydarzenia. Na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki z życzeniami dla powstańców.

Lekcja  kl. 4.1  kl. 4.2  kl. 4.2
Lekcja  kl. 5.1  kl. 5.2  kl. 5.kl. 5.4 kl. 5.5  kl. 5.6

Lekcja  kl. 6.1   kl. 6.2

Chłopcy z klasy piątej wykonali rzeźbę „Małego Powstańca”, upamiętniającą najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

kl. 5.1   kl. 5.2   kl. 5.3

Uczniowie klasy VII i klasy VIIIA i VIIIB realizując projekt przygotowali dekorację upamiętniającą Powstanie Warszawskie.
Zrealizowali scenariusz na podstawie lekcji „Co za historia” - Powstanie Warszawskie. Po obejrzeniu filmu dyskutowali o roli Powstania Warszawskiego w dziejach Polski. Podjęli się działania przygotowania infografik na temat zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim.

Lekcja  kl. 7.1  kl. 7.2  kl. 7.3  kl. 7.4  kl. 7.5 kl. 7.6  kl. 7.7  kl. 7.8  kl. 7.9  kl. 7.10
Lekcja  kl. 8A.1   kl. 8A.2   kl. 8A.3  kl. 8A.4  kl. 8A.5  kl. 8A.6
Lekcja kl. 8B.1  kl. 8B.2   kl. 8B.3    kl. 8B.4  kl. 8B.5 kl. 8B.6

W ramach projektu wszystkie grupy wiekowe dodawały wpisy przesyłając Powstańcom życzenia.

Zespół projektu BohaterON podziękował Mam w słowach:
„Dziękujemy, że jesteś i wspólnie z nami tworzysz społeczność pamiętającą i dumną
z Powstańców Warszawskich. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości
o ludziach, którzy 78 lat temu poświęci swoją młodość, nierzadko również zdrowie
i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. ”

Uczestnictwo w kampanii „BohaterON w Twojej Szkole. Włącz historię!” pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat Powstania Warszawskiego i losów Powstańców, poznać ich bohaterstwo i męstwo. To ważna lekcja historii.

Koordynatorami projektu były Anna Golik i Jolanta Pikus.

Realizacja kampanii BohaterOn w Twojej Szkole połączona została z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Ósmego listopada w naszej szkole gościliśmy pasjonata historii p. Janusza Głombińskiego, który opowiadał o drodze Polski do wolności w 1918roku i roli Józefa Piłsudskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Pasjonat historii Pan Janusz  Głombiński   1  2  3  5  7

Dziesiątego listopada odbyła się uroczysta akademia, na którą przybył wójt gminy p. Mirosław Walasek. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

Apel z okazji Święta Niepodległości  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11