RnMRT

Finalistami konkursu plastycznego RECYKLING NA MIARĘ pt. "Romantyczna Tradycja" zostały uczennice: Katarzyna Młyńczak z klasy V i Julia Tyburczyk z klasy VII.  pod kierunkiem opiekuna nauczycielki plastyki pani Anety Koselarz.

Organizatorami konkursu były: Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz Muzeum Narodowe w Kielcach.

PATRONAT KONKURSU

1. Kuratorium Oświaty w Kielcach;
2. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
3. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
4. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
5. VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.
6. Radio Kielce S.A.;

CELEM KONKURSU BYŁO:

1. Promowanie twórczości artystów polskich żyjących w okresie romantyzmu polskiego.
2. Propagowanie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania odpadów i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej – promowanie idei, możliwości i prostoty recyklingu.
3. Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.
4. Wyrabianie poczucia estetyki.

Wykonania prac plastycznych związanych z twórczością autorów romantyzmu polskiego. Prace winny być wykonane z odpadów: tekstylnych, plastikowych i papierowych pochodzących z gospodarstw domowych uczniów. Prace powinny wskazać możliwość powtórnego wykorzystania materiałów,
które wydają się nieprzydatnymi, a mogą być wykorzystane w łańcuchu działań w obronie Ziemi.

Konkurs dotyczył:

Wykonania prac plastycznych związanych z twórczością autorów romantyzmu polskiego. Prace winny były być wykonane z odpadów: tekstylnych, plastikowych i papierowych pochodzących z gospodarstw domowych uczniów. Prace powinny wskazać możliwość powtórnego wykorzystania materiałów,