W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, w dniu 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie VIII klas pod opieką p.Ewy Grędy. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotowała p. Aneta Koselarz wraz z chórkiem. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy”, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła  zgromadzoną widownię w świąteczny nastrój, ale na pierwszym planie widniała duża szopka ze żłóbkiem. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe, składało się z pięciu aktów. Momentami było śmieszne i wzruszające.

Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, trzej królowie, pasterze, Herod, Jagna, Hetman, anioły, diabły, śmierć. W kolejne sceny wprowadzali nas narratorzy, którzy w swych opowieściach nawiązywali do wydarzeń biblijnych. Uczniowie  wykazali się umiejętnościami aktorskimi, muzycznymi, wokalnymi. W programie artystycznym zaprezentowali przepiękne tradycyjne kolędy i pastorałki, ale pojawiły się też nowe, mniej znane kolędy i piosenki świąteczne. Niektóre pieśni były grane na gitarze, inne na fletach oraz śpiewane solo. Śpiew chóru dopełnił całości występu, który został ciepło przyjęty przez społeczność szkolną i nagrodzony gromkimi  brawami. Niektórzy widzowie z radością włączyli się do wspólnego kolędowania. Po występie, do wszystkich zgromadzonych na sali popłynęły świąteczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Edyta Zych, która serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie materiałów do zbudowania scenografii oraz strojów dla swoich dzieci, aby mogły bardziej wcielić się w graną rolę. Wszyscy stanęli na wysokości zadania.