Sprawozdanie z Świętokrzyskiego Kongresu Samorządów Uczniowskich

W dniu 26 września 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły (przewodnicząca- Anna Wojniak, z-ca przewodniczącej Magdalena Gajda, sekretarz Magdalena Wojniak) wraz z opiekunem Pania Jolana Pikus, uczestniczyli w Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Organizatorami tego wydarzenia byli Świętokrzyski Kurator Oświaty on Rada Dzieci Mlodziezy Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali o roli samorządu uczniowskiego, prawach uczniowskich oraz problemach w pracy w samorządzie. Przedstawiono pomysły na zmiany w funkcjonowaniu młodzieży w szkole, zachęcano do zaangażowania w działania społeczności szkolnych oraz lokalnych. Rozmowy dotyczyły równiez współpracy samorządu uczniowskiego z opiekunami i dyrekcją. Szczególny nacisk stawiano na doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie więzi uczniowskich. Podczas spotkania nastąpiła wymiana pomysłów i doświadczeń.

Dzięki temu wydarzeniu, poprzez czynne uczestnictwo w dyskusji. członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zdobyli nowe doświadczenia.