Z okazji XXIII Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się 25 października uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Człowiekowi kochanemu, podziwianemu, obdarzonemu największym szacunkiem, największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata. Aby uczcić pamięć tego wielkiego Polaka, uczniowie klasy V zaprezentowali program słowno- muzyczny przygotowany przez nauczycielki: panią katechetkę Ewę Gredę i nauczycielkę muzyki panią Anetę Koselarz, podczas którego mogliśmy się zatrzymać i pomyśleć nad słowami papieża, Jego nauczaniem, zwrócić uwagę na wartości, które nam ukazywał. Uświadomiło nam to, że słowa Św. Jana Pawła II są wciąż aktualne i że warto je przyjmować do naszych serc i przemieniać je w czyny, by stawać się lepszymi ludźmi a także dać świadectwo tego, jak kochamy Jana Pawła II i szanujemy co dla nas zrobił. Występ ubogacony był różnorodnymi piosenkami, nawiązującymi do życia i nauczania Ojca Świętego w wykonaniu chóru szkolnego. W śpiew znanej nam wszystkim i ulubionej pieśni papieża Barki włączyli się widzowie.