Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan, obchodzone już od II wieku. Jest także tryumfalnym świętem odradzającego się życia i wiosennej odnowy, a związane są z nim przeróżne zwyczaje i obrzędy.
Z okazji zbliżających się Świąt w dniu 5 kwietnia 2019r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Uczniowie klasy V opowiedzieli nam o wydarzeniach wspominanych w Wielkim Tygodniu rozpoczynającym się w Niedzielę Palmową, w którym najważniejszymi dniami są: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna. Każdy dzień Świętego Triduum upamiętnia jakieś wydarzenie z życia Jezusa Chrystusa. Przybliża nam tajemnicę Jego Męki i Śmierci oraz Zmartwychwstania.
Występ ubogacony był śpiewem pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, nawiązujących w swej treści do omawianych wydarzeń. Swój udział w przedstawieniu mieli również uczniowie klasy I i II, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przypomnieli o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych; o malowaniu pisanek, święceniu pokarmów, świątecznym śniadaniu, symbolice wielkanocnych potraw. Kolorowe stroje uczniów, wielkanocne dekoracje i wykonywane pieśni wprawiły wszystkich w wisenno świąteczny nastrój.
Na zakończenie przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Głos zabrała również pani Dyrektor, która podziękowała za przygotowanie występu i również złożyła wielkanocne życzenia.