• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

28 lutego 2019r. po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała akcję misyjną ,,uCZYNek Wiary- rowery dla katechistów w Afryce”, której celem było wsparcie zakupu rowerów dla pomocników misjonarzy. Rowery są dla nich wielkim udogodnieniem, jednakże sami nie są w stanie się w nie zaopatrzyć. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiadają na prośbę polskich misjonarzy. 

Tegoroczna akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się w Tłusty Czwartek w formie kiermaszu ciast. W tym dniu jakoś szczególnie wszystkim rosły apetyty na przygotowane przez rodziców swojskie wypieki. Wybór ciast był bardzo duży a ich smaczny wygląd przyciągał nie tylko największych łasuchów, ale i tych, którzy na co dzień stronią od słodyczy. Z godziny na godzinę coraz szybciej znikały ze stołu pączki, faworki, serniki, oponki, murzynki i inne ,przekładańce” a nasze skarbonki stawały się coraz cięższe, bo przecież każdy uczeń chciał dorzucić swoją,, złotówkę’’. Wszystko to stało się możliwe dzięki życzliwości, przychylności i pomocy rodziców, którzy tak licznie się zaangażowali.
Uczniowie klas IV i V przygotowali z tej okazji inscenizację nawiązującą do celu akcji. Opowiedzieli o problemach rówieśników z krajów misyjnych i pracy misjonarzy. Występ przeplatany był piosenkami o tematyce misyjnej. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się w takie działania. Daje im to dużo radości i uwrażliwia na potrzeby innych.
W wyniku tegorocznej akcji misyjnej zebraliśmy kwotę 1170 zł 85 gr. Pieniądze zostały przekazane na konto MIVA POLSKA w Warszawie.
To dzięki uczniom i rodzicom możemy realizować tę piękną misję w naszej szkole.

scan 1

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • wosp.gif