Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie wzięła udział w akcij pt. ,,Szkoła Pamięta" uczniowie uporządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy oraz przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycij świąt zadusznych.

Do akcji włączyli się również wolontariusze naszego Szkolnego Klubu "Pomocna Dłoń" odwiedzili w tym roku szkolnym 2021/2022 cmentarze i zaopiekowali się opuszczonymi grobami.

„Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...." W myśl przytoczonych słów
9 GROMADA ZUCHOWA "POLNE KWIATKI" z Michałowa wraz z druhną phm. Beatą Tracz włączyła się w Akcję "Szkoła Pamięta". Jednym z działań było uporządkowanie GROBU NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA oraz bezimiennych i opuszczonych grobów. Święto zmarłych to pamięć o najbliższych, ale i też o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach... Dzielne i pracowite zuchy stanęły na wysokości zadania. Z pomocą przyszli im też rodzice. To była wspaniała lekcja patriotyzmu i okazja do zdobycia kolejnej zuchow.ej sprawności. Pamiętamy...!!!

Dziękujemy im za ich pracę i poświęcony czas