W poniedziałek 17 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII z pomocą instruktorki tańca pani Beaty Tracz, nauczyciela języka polskiego pani Mirosławy Młyńczak oraz nauczyciela muzyki pani Anety Koselarz, podjęli się przygotowania akademii. Na początku uczniowie klasy IIIa i IV zatańczyli Polkę. Kolejnym punktem była część artystyczna wykonana przez klasę IV, następnie klasy VIII przedstawiły dramat społeczno - obyczajowy pt. "Chory Belfer", a także kabaret. Całości towarzyszyła oprawa instrumentalo – wokalna. Ostatnim punktem wydarzenia była niespodzianka - mały 'Koncert Życzeń", podczas którego uczniowie dziękowali nauczycielom za trud, jaki wkładają w ich wykształcenie. W czasie trwania koncertu mogliśmy usłyszeć następujące utwory:
• "Za każdy uśmiech" z repertuaru Anny Jantar w wykonaniu Anny Wojniak z towarzyszeniem gitar, na których zagrali Gabriel Gajda oraz Klaudia Wleciał;
• "W moim ogródeczku" autorstwa Rokiczanki, "Oddam Ci wszystko" zespołu Vivat i "Takiego Janicka" grupy TerazMy, piosenki zaśpiewały uczennice klasy V;
• "Co się dzieje, oszaleję" z operetki "Księżniczka Czardasza", "Usta milczą dusza śpiewa" z operetki "Wesoła Wdówka", a także "Wielka sława to żart" z operetki "Baron Cygański", utwory wykonał zespół fletowy, a zaśpiewała uczennica klasy VII Zuzanna Kubanek;
• "Kawiarenki" z repertuaru Ireny Jarockiej w wykonaniu Anny Wojniak.
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele świetnie się bawili. Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzymy wszystkiego dobrego!