Tegorocznym obchodom XXII Dnia Papieskiego przyświecało hasło ,,Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i tytuł encykliki Jana Pawła II, której głównym przesłaniem jest przypomnienie moralnego nauczania Kościoła. Jan Paweł II dla wielu Polaków jest największym moralnym autorytetem i przewodnikiem w wierze. Na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka.
24 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Słowno – muzyczna inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy IV,V i VI przybliżyła nam drogę do papiestwa i świętości naszego Rodaka. W słowie mówionym, recytacji, odtworzonych przemówieniach, jeszcze bardziej poznawaliśmy papieża i Jego naukę, która przepełniona wielką miłością i troską o człowieka pozostanie w naszych sercach. Oprawa muzyczna występu była różnorodna. Uczniowie z zespołu wokalno-instrumentalnego zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie śpiewane piosenki, które nawiązywały do przeżyć Jana Pawła II w poszczególnych okresach życia , wzbogacone były grą na gitarze i fletach.