• kamien.jpg
 • panorama.jpg
 • plac_zabaw.jpg
 • szkola.jpg
 • szkola2.jpg
 • szkola3.jpg
 • szkola5.jpg

 Obszar nr 4
     W doskonaleniu zawodowym nauczycieli swoje miejsce znajduje również tematyka związana z aktywnością ruchową dzieci. Nauczycielka oddziału przedszkolnego - Małgorzata Kasprzyk zatrudniona w Zespole Placówek  Oświatowych w Michałowie  uczestniczyła w warsztatach na temat:
1. „Idzie jesień, idzie zima - zabawy integracyjne ze śpiewem i tańcem.”

Zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach

Scenariusz2

Gr. wiekowa: 6 - latki
Prowadząca zajęcia: mgr Lidia Kościńska
Temat: „ Ruch to zdrowie ” - gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
 Miejsce: Plac zabaw 
Liczba uczestników: 14 dzieci
Zadanie z obszaru nr 3 - edukacja zdrowotna

 

    Środowisko przedszkolne jest istotnym miejscem kształtowania właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych. Propagując zdrowy styl życia wśród naszych wychowanków, realizujemy w naszym przedszkolu programy związane z edukacją zdrowotną. W roku ubiegłym braliśmy udział w konkursie IV edycji programu edukacyjnego na rzecz promowania prawidłowych nawyków żywieniowych „Mamo, Tato, wolę wodę” i jako jeden z laureatów konkursu otrzymaliśmy patronat   programu „Mamo, Tato, wolę wodę!” W tym roku jesteśmy w trakcie realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” oraz wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

 

     Wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Michałowie oraz Oddziałów Przedszkolnych  w Samorządowej Szkole Podstawowej w Michałowie regularnie uczestniczą w zajęciach ruchowych organizowanych w przedszkolu w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego.  Podstawową formą realizacji zadań wychowania fizycznego w naszym przedszkolu są zabawy ruchowe. Są one bardzo lubianą formą aktywności fizycznej i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków przedszkola. Wynika to zapewne z różnorodności zabaw i innych form aktywności ruchowej oferowanych przez naszą placówkę, swobody działania i sprawdzenia się z rówieśnikami.

 • efs.gif
 • logo---plansza-z-miejscem-na-logo-Pastwa-placwki-z-ZPO.jpg
 • men.gif
 • pierwszaki.gif
 • pierwsze1.gif
 • PLAKAT-NA-TRON-INTERNETOW.jpg
 • wosp.gif